Ogłoszenia 07-05-2023

V Niedziela Wielkanocy

1.     Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2.     Z racji I Niedzieli miesiąca maja po każdej Mszy świętej krótka adoracja.

3.     Po Mszy świętej o godzinie 08.00 spotkanie grup Różańcowych z naszej Parafii.

4.     Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.30.

5.     W najbliższą sobotę, 13 maja, Uroczystość  Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r., oraz Odpust w naszej Parafii , Msze Świętą odpustową poprowadzi Ks. mgr. Józef NIEDŹWIEDZCKI Honorowy kapelan Ojca Świętego i wygłosi odpustowe kazanie. Po Mszy Świętej  odmówimy Różaniec Pokutny Fatimski i odprawiona będzie procesja Fatimska. Uprzejmie proszę  o niesienie figury naszej Pani  Fatimskiej mieszkańców z osiedla BRZYZEK; FILIPY, MRAŁTY GĄSIORY;, a górali i Panów proszę o niesienie baldachimu  z Najświętszym Sakramentem. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. Wcześniej  o 17.30 przed Mszą świętą, odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych o godzinie 17.30, w czasie Mszy Świętej będzie Śpiewać  Zespół Porębiański Ród z naszej wspólnoty Parafialnej. W tym dniu będzie wystawiony Pan Jezus do adoracji od godziny 15.00 do 17.00 ( o godzinie  15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, litanię do Loretańską odmówimy o godzinie 17.15 i zakończymy adorację).

6.     Pierwsza Komunia święta w naszej parafii będzie za tydzień 21.05.2022 o godzinie 10.00.

7.     Spotkania dla dzieci I Komunijnych we wtorek 09.05 o godzinie 15.00 w kościele.

8.     Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 17.00, a później będzie nabożeństwo majowe, w piątek wystawienie Pana Jezusa o godzinie 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz litania do Serca Pana Jezusa i o 17.30 odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.

9.     14.05. 2023r. o godzinie 17.00 zapraszam do kościoła naszych Drogich Strażaków, będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i ich rodzin z okazji Św. Floriana Patrona Strażaków.

10. Za tydzień pod chórem kościoła będą zbierać ofiarę na remont kościoła i cmentarza

Bóg zapłać wszystkim tym , którzy pragną pomagać w remontach  w naszej Parafii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: osiedla CICHORZEoraz za złożoną ofiarę 260 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie  Rodziny z osiedla LUBERDY  w poniedziałek i w sobotę przed odpustem  o godzinie 9.00 rano . Bóg zapłać za sprzątanie w naszym kościele.