Ogłoszenia 14-05-2023

VI Niedziela Wielkanocy

1.     Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

2.     W piątek 13.05. 2022,  odbył się  odpust w naszej parafii. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwoneczkach  i wszystkim pozostałym dzieciom i ich rodzicom, młodzieży, ministrantom, lektorom, za ubranie kościoła i figury Pani Ani Domańskiej, Siostrze Agnieszce. Szafarzom za poprowadzenie modlitwy różańcowej i pomoc przy uroczystości, ministrantom , lektorom Jakubowi Gnieckiemu. Dziękuję Strażakom,  za posprzątanie parkingu i naszym Góralom za niesienie baldachimu. Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie obiadu dla księży i Gości : Panu Wojciechowi Leleń, Paniom Małgorzacie Glonek, , Annie Cichańskiej. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim Zespołom , którzy poprzez swój przepiękny śpiew uświetnili nasza Uroczystość: naszemu drogiemu Zespołowi „RÓD POREBIAŃSKI”, Panu organiście, Dziękuję przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście za uczestnictwo w tym nabożeństwie i za wspólna modlitw do Matki Bożej Fatimskiej. Już dziś zapraszam Was na kolejne spotkanie w czerwcu o godzinie 18.00. Niech Maryja Wam błogosławi i prowadzi.

3.     ZA tydzień w naszej wspólnocie 25 dzieci przyjmie I Komunię Świętą, pomódlmy się za nich i za ich rodziny, by ta komunia święta umocniła w ich sercach wiarę  oraz miłość do Najświętszego Sakramentu do Jezusa. Również bardzo uprzejmie proszę jeśli ktoś nie ma komunii świętej niech przyjdzie wyjątkowo na inną mszę świętą o godzinie 8.00, lub 17.00, żeby umożliwić spokojną mszę świętą dla rodziny  dzieci.

4.     Biały Tydzień – od 22.05. do 27.05. codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

5.     Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

6.     We wtorek, 16 maja, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja BOBOLI , prezbitera i męczennika patrona głównego Polski.

7.     W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.     Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.  Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

9.     Rocznica I Komunii Świętej 28 maja 2023 o godzinie 10.00. Spowiedź święta w sobotę od godziny 09.00 do 10.00.

10.                      Zapraszam dzieci z klasy III w poniedziałek  na spotkanie o godzinie 15.30.

11.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12.                      Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca maja można złożyć pod chórem ofiarę na kościół i na zapłacenie wykonanie drogi – alei na cmentarzu.

13.                      Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: LUBERDY, i  za ofiarę 120 zł. na potrzeby  kościoła. Bóg zapłać  za złożony dar ofiary na kościół. Proszę uprzejmie , aby Kościół i teren wokół kościoła na te uroczystość wysprzątali rodzice klas I Komunijnej. Prosimy wysprzątanie parkingu, chodnika, schody, ubranie kościoła jeśli będzie możliwe o wykoszenie trawy. Bardzo dziękuję za ciężką pracę i za przepięknie wykoszenie trawy na nasz Odpust w Parafii. Bóg zapłać .