Ogłoszenia 04-06-2023

IX Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1.      Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2.      Dziś po Mszy świętej o godz. 8.00  spotkanie Żywego Różańca, i zmianka tajemnic Różańcowych.

3.      Nabożeństwa Czerwcowe będą zawsze przed  Mszy Świętej wieczorną, o 17.30  oprócz Oktawy i Niedziel będą o 16.30.

4.      W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 a następnie – Msza Święta wieczorna.

5.      W najbliższy czwartek, 08 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy od uroczystego objazdu z Najświętszym Sakramentem po Parafii. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Do udziału w Oktawie Bożego Ciała w  procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Młodzież która przyjęła bierzmowanie. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

6.      Spotkanie dla ministrantów przed Bożym Ciałem i procesja we wtorek po Mszy …świętej wieczornej. Jest to spotkanie obowiązkowe.

7.      Spotkanie dla osób przygotowujących ołtarze w poniedziałek 05.06. po Mszy Świętej na plebanii. Zapraszam odpowiedzialnych za te ołtarze na Boże Ciało.

8.      Procesje Eucharystyczne wokół kościoła będą odbywały się codziennie o godzinie 17.15 zaśpiewamy Nieszpory a potem ok 17.25 w zależności od pogody wyruszy procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa przez całą oktawę. Zarówno błogosławienie Parafii Najświętszym Sakramentem ja i cała Oktawa Bożego Ciała będzie naszym wielki błaganiem, aby Bóg nas chronił od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

9.      Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami oraz o asysty do niesienia figur w Oktawie Bożego Ciała:  Zapraszam w czasie Oktawy Bożego Ciała dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia Panów do niesienia baldachimu. Zespół Porębiański Ród i pod Turbaczem proszę uprzejmie niech uświetnią Uroczystość Bożego Ciała  swoim śpiewem w czasie Uroczystej Mszy świętej Sumie w Boże Ciało o godzinie 10.00.

10.  Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla: PRZEDSZKOLE I  STRÓŻE: Bóg zapałać za ofiarę 280 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: OSIEDLE PORĘBSCY CZ.  I – OD PAŃSTWA WILK DO  PAŃSTWA GNIECKICH Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12.  Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.