Ogłoszenia 11-06-2023

X Niedziela Zwykła

1.      Trwamy w oktawie Bożego Ciała Codziennie Procesje Eucharystyczne wokół kościoła o godzinie 17.15 zaśpiewamy Nieszpory a potem ok 17.30 w zależności od pogody wyruszy procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa przez całą oktawę. Zarówno błogosławienie Parafii Najświętszym Sakramentem ja i cała Oktawa Bożego Ciała będzie naszym wielki błaganiem o ustanie pandemii i by Bóg nas chronił od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

2.      W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 18.00. Przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.15,nieszpory a po nich procesja – po Mszy św. błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

3.      W piątek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz18.00 Procesja wokół Kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. W tym dniu z inicjatywy św. Jana Pawła II przeżywamy światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

4.      W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

5.      We wtorek 13.06.2021 przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku, połączone z Oktawą Bożego Ciała Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i Oktawą i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: Buchole, Kopajdy, U Zochara i Zapały. Proszę Panów do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, zapraszam  Nadzwyczajnych Szafarzy,  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6.      Dziękuję za udział, zaangażowanie w procesję Bożego Ciała całej naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym chłopcom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, góralom za niesienie baldachimu i chorągwi; Panom Szafarzom, Siostrze Agnieszce, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie i za waszą obecność. Osobno dziękuje wszystkim osiedlom , które ubrały feretrony i za noszenie ich w czasie procesji w Oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim.

7.      Dzisiaj mamy II niedzielę miesiąca czerwca będzie można złożyć pod chórem u Państwa z Rady Parafialnej ofiarę na cmentarz i remonty w naszym kościele i na prąd i gaz. Za wszelkie ofiary na rzecz kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.

8.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9.      Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla  PORĘBSCY CZ.  I  Bóg zapłać za złożona ofiarę 230 złotych na środki czystości do utrzymania kościoła. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli:OSIEDLE PORĘBSCY II – od Państwa Walencik do Pani  Jania;Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00. Bóg zapłać tym osobom . którzy wykosili trawę wokół kościoła Bóg Wam zapłać.

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.