Ogłoszenia 18-06-2023

XII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego.
 2. Dziękujemy Wszystkim dzieciom Rodzicom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, noszącym feretrony , baldachim wszystkim uczestniczącym w procesjach w oktawie Bożego Ciała
 3. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele oprócz niedzieli       ( w niedzielę: o 16.30 ) zawsze przed Mszą świętą wieczorną ( 17.30) ,  będzie wystawienie Pana Jezusa  i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zakończymy błog. Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.
 4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Fatimskiej o godz. : 17.00, a potem nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30. Zapraszamy.
 5. W najbliższą środę 21.06.2023 Msza Święta wyjątkowo zostanie odprawiona o godzinie 6.30 rano ponieważ potem jadę na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic z dziećmi i rodzicami komunijnymi. Nie będzie nowenny i Mszy Świętej wieczornej.
 6. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci z przedszkola będzie w Kościele o godzinie 9.00 dnia  20.06.2023. Po Mszy świętej Siostra rozda dyplomiki uczęszczania na katechizację. Zakończenie roku szkolnego w piątek 23.06.2023 o godzinie 08.00. W szkole będzie rozdanie świadectw o godzinie 9.00. ( Wszystkie klasy).
 7. W piątek  23. VI obchodzimy DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Zapraszam przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na drugie spotkanie odnośnie przygotowania uroczystości 50 lecia kapłaństwa ks. kanonika Władysława Urbańca we wtorek o godzinie 18.30 na plebanii. Proszę o obecność.
 9. W niedzielę 25.06.2025 o godzinie 10.00 odprawi swoje prymicje ks. kanonik Władysław URBANIEC wieloletni proboszcz tutejszej parafii zapraszam do wspólnej modlitwy w jego intencji.
 10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla PORĘBSCY CZ.IIBóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 200 złotych. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „PAŃSKIE, GPN, PARK”, NOWA WIEŚ. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.
 11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można zabrać ze stolika za darmo przy wejściu do  kościoła.