Ogłoszenia 25-06-2023

XII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Świętą o 17.30 w niedzielę o 16.30
  3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  5. W niedzielę 02.07.2023 zapraszam serdecznie Radę Parafialną na ostanie przed wakacjami spotkanie na plebanię po Mszy Świętej o godzinie 10.00.
  6. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
  7. Proszę o poczęstowanie się plackami  przy kościele.
  8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli PAŃSKIE, GPN PARK, NOWA WIEŚ : oraz za złożona ofiarę 240 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:. Morgi, Kaciki, Porębscy cz. III – od Pani Dawiec do  Pani Woźniak; Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można wziąć z ławki z tyłu kościoła.