Ogłoszenia 09-07-2023

XIV Niedziela Zwykła

1.     Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.

2.     Podczas środowej nowenny o godz. 17.30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

3.     W przyszłym tygodniu w środę 13.07.2023  PRZYPADA TRZECIE NABOZĘŃSTWO FATIMSKIE –  UROCZYSTA MSZA ŚW. POŁĄCZONA Z NABOŻEŃSTWEM FATIMSKIM BĘDZIE O GODZINIE 18.00. poprowadzi ja ks. mgr Michał Nędza. Na tę Mszę świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: STARMACHY, TRAMY RUSNAKI. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Zespoły Góralskie  proszę o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. BĘDZIEMY PROSIĆ I BŁAGAĆ NASZĄ PANIĄ FATIMSKA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MARYI DLA NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ

4.     W czwartek wyjątkowo nie ma Mszy świętej rano i adoracji całodziennej.

5.     W dzisiejszą  niedzielę miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i na spłatę cmentarza ( sierpień  będziemy dawać kostkę przy wejściu  na cmentarz , a we wrześniu , będziemy robić kolejne alejki, by zakończyć ten pierwszy etap naszych prac na cmentarzu) . Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

6.     Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

7.     W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Kancelaria parafialna będzie czynna  pół godziny po Mszach świętych rano i wieczorem, oprócz sobót, niedziel, i dni świątecznych wolnych od pracy: MSZE ŚW.:

Ø  w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu we wtorek, w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.

Ø  W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.

Ø  Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.

Ø  W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.30.

Ø  We czwartek adoracja od 7.30 do 17.45;

Ø  W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.30;

Ø  W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;

Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i nabożeństwach.

8.     Przez cały lipiec do kartonu przygotowanego z tyłu kościoła na stoliku można składać kartki z czytelnie wypisanymi prośbami. Będziemy je przedstawiać Bogu podczas Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej i Koronki do Bożego Miłosierdzia i Różańca Świętego w intencji Parafii.

1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla:  STARMACHY:160 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla TRAMY  cz. I w

( poniedziałek ) od Mostu do Kościoła TRAMY cz. II w (sobota) od Willi Tram do Kościoła. ( prawa i lewa strona) Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godzinie 9.00.

10.                       Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej .

11.                       Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.