Ogłoszenia 16-07-2023

XV Niedziela Zwykła

1.      Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz.17.30. w sobotę Różaniec o godz. 17.25. W czwartek całodzienna adoracja od 7.30 do 17.45.Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła  to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

2.      Zapraszam na 43 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. Zapisy w parafii  w dniach od 18.07 do 30.07 w kancelarii po Mszach świętych wieczorem i w niedzielę , potem zapisy będą  w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim.  Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia z Mszany Dolnej, a z Krakowa wyruszy 6 sierpnia . Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon, rok urodzenia, trzeba otrzymać przy zapisie legitymację , opaskę  na bagaż, zgoda dla niepełnoletnich podpisana przez rodziców. Opłata : 50 zł dla dzieci i młodzież do lat 16, 100 zł młodzież i dorośli; 50 złotych opłata za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym 31 lipca 2023 o godzinie 20.00.

3.      Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 20.08.2023 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej, . Również proszę o kontakt ze mną by odpowiednie przygotować Liturgię Dożynkową, przedstawiciela roli, czy części parafii,  która będzie w tym roku przygotowywać wieniec i będą przewodniczyć Uroczystościom i Pana Sołtysa.  Zapraszam na omówienie liturgii dożynkowej na plebanię.

4.      W następną niedzielę 23.07.23r.  niedzielę uczcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów, rowerów, motocykli i motorowerów, traktorów  i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 23.07.2023, po każdej Mszy świętej .

5.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6.      Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla TRAMY: za ofiarę 220 zł złożoną na środki czystości do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: RUSNAKI. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

7.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej, którą można zabrać  z ławki z tyłu kościoła.