Ogłoszenia 23-07-2023

XVI Niedziela Zwykła

1.   W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

2.   W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

3.   W środę, 26 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, w piątek wystawienie i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.30, w sobotę zapraszam na Różaniec Fatimsko – Pokutny o godzinie 17.25.

4.   Zapraszam na 43 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. Zapisy w parafii  w dniach od 18.07 do 30.07 w kancelarii po Mszach świętych wieczorem i w niedzielę , potem zapisy będą  w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim.  Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia z Mszany Dolnej, a z Krakowa wyruszy 6 sierpnia . Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon, rok urodzenia, trzeba otrzymać przy zapisie legitymację , opaskę  na bagaż, zgoda dla niepełnoletnich podpisana przez rodziców. Opłata : 50 zł dla dzieci i młodzież do lat 16, 100 zł młodzież i dorośli; 50 złotych opłata za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych). Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym 31 lipca 2023 o godzinie 20.00.

5.   Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: RUSNAKI: iza ofiarę 140 zł złożoną na kwiaty do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:  MOŚCISKA, MOŚCISKA NOWE DOMY, BOREK; OSTRA: Pracę proszę wykonać we wtorek i w sobotę o godzinie 9.00. Bóg zapłać Pani Annie za ubranie kościoła kwiatami .  Bardzo uprzejmie dziękuję Państwu Cichańskim z Koninek za wykoszenie trawy wokół kościoła Bóg zapłać.

6.   Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. 

7.   Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można wziąć z tyłu kościoła.