Ogłoszenia 30-07-2023

XVII Niedziela Zwykła

1.     Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku.

2.     Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w parafii tylko w dniu dzisiejszym, potem w Parafii Mszana Dolna św. Michała Archanioła w Domu Katolickim. 

3.     Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 20.08.2023 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie Roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej. Zapraszam na omówienie liturgii dożynkowej na plebanię.

4.     W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

5.     W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30  będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele w piątek od 6.30 do 7.00 i od 15.00 do 17.30. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Seca Maryi czyli I sobota miesiąca nabożeństwo o godzinie 17.00, a potem Msza Święta wieczorna.

7.     Pragnę również w tym roku zaproponować że przez cały czas trwania pielgrzymki, od 04 do 11 sierpnia, 2023 zapraszam o godz. 20.45 na wieczorny apel jasnogórski w kościele przy figurce Matki Bożej Fatimskiej.  Wielu pragnie iść na tą pielgrzymkę ale z różnych powodów nie może iść, zróbmy w naszej parafii pielgrzymkę do kościoła i  będzie to droga nasza na Jasną Górę na wspólny Apel Jasnogórski to też będzie nasz trud by poświęcić czas dla Maryi zapraszam na pierwsze spotkanie z Maryja w piątek (4.07) o godzinie 20.45, –  będzie krótki rozważanie Ewangelii, dziesiątka różańca świętego i Apel Jasnogórski o godzinie 21.00 .

8.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie z różami Różańcowymi serdecznie wszystkie grupy Różańcowe zapraszamy do zmianki tajemnic różańcowych.

9.     Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla „MOŚCISKA, NOWE DOMY” „ BOREK „ „OSTRA”: i za ofiarę 360 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle „NOWINA”, „KOZYRY”.

10.                       Zapraszam do zabrania nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę. Gazety można wziąć ze stolika z tyłu kościoła.