Ogłoszenia 06-08-2023

XVIII Niedziela Zwykła

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
 2. Dziś jest I Niedziela miesiąca sierpnia  po Mszy Świętej będzie krótka adoracja na którą serdecznie zapraszam, a po Mszy Świętej o godzinie o godzinie 8.00spotkanie Róż Różańcowych i zmianka tajemnic różańcowych.
 3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 4. W niedzielę 13 sierpnia 2023 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 17.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: Gwałty, Misiury, Białonie, Chlipały. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św.. Franciszka i Św. Hiacynty, św. O Pio w strojach regionalnych. Proszę Panów do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.
 5. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 6. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej,
 7. Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej, w niedziele 20.08.2023 o godzinie 10.00. Natomiast 27.08.2023 odbędą się Gminne dożynki w Niedźwiedziu o godzinie 11.00.
 8. Pragnę również w tym roku zaproponować że przez cały czas trwania pielgrzymki, od 04 do 11 sierpnia, 2023 zapraszam o godz. 20.45 na wieczorny apel jasnogórski w kościele przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.  Wielu pragnie iść na tą pielgrzymkę ale z różnych powodów nie może iść, zróbmy w naszej parafii pielgrzymkę do kościoła i  będzie to droga nasza na Jasną Górę na wspólny Apel Jasnogórski to też będzie nasz trud by poświęcić czas dla Maryi.
 9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : „NOWINA”, „KOZYRY”: Bóg zapłać za ofiarę 270 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: „MALARZE”. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.
 10. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.
 11. Zapraszam do zakupienia nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę. Gazety można wziąć z  ławki z tyłu kościoła