Ogłoszenia 20-08-2023

1.     Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

2.     Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.

3.     Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej oraz za niesienie figury mieszkańcom osiedla: Gwałty, Misiury, Białonie, Chlipały.. oraz rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości. Dziękuję również Zespołowi „Porębiański Ród” za śpiew w czasie Uroczystości i procesji Bóg Wam wszystkim zapłać , niech Matka Boża Fatimska Wami wszystkimi się opiekuje.

4.     W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, podczas nowenny do Matki Bożej Fatimskiej. 

5.     Zapraszam w tym tygodniu w sobotę w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Apel Jasnogórski o godzinie 20.45. do Kościoła, by oddać siebie rodziny naszej Pani Jasnogórskiej.

6.     Dnia 27.08.2023 odbędą się dożynki Gminne  w Amfiteatrze w Parku o godzinie 11.00, dlatego wyjątkowo dnia 27.08.2023 Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 8.00, 9.30 i 17.00. Serdecznie przepraszam i zapraszam

7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: „CHYBY”:, za złożoną ofiarę  140 zł. na kwiaty do kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: „KACZORÓWKA”.

8.     Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

9.     Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, można wziąć z tyłu kościoła z ławki. Zapraszamy do lektury;