Ogłoszenia 27-08-2023

XXI Niedziela Zwykła

1.     Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek jesteście zawsze mile widziani.

2.     Pragnę serdecznie podziękować Panu Sołtysowi Staroście i Starościnie dożynkowym  Mieszkańcom Poręby Wielkiej za przygotowanie wieńca (korony) dożynkowej i za owoce i za wszelkie dary ofiarne złożone w koszach, w czasie Mszy świętej Dożynkowej  Również dziękuje za przygotowanie liturgii za śpiew, psalmu , czytania, komentarzy, oraz Zespołowi ludowemu Porębiańskiemu Rodowi i Panu Organiście za poprowadzenie śpiewu w czasie liturgii. Niech Bóg wszystkim obecnym na Mszy świętej i na Dożynkach i za wszelki udział błogosławi, daje nam chleb powszedni, a Maryja Fatimska chroni od wszelkiego zła.

3.     W tym tygodniu przypada I Czwartek , I piątek i I sobota, oraz I Niedziela miesiąca września spowiedź święta w czwartek od 15.00 do 17.45, w piątek od 6.30 do 7.00 i popołudniu od 15.00 do 17.45,  ( w czwartek zapraszam:  klasy IV, V, VI, w piątek VII i VIII i młodzież szkół średnich  studentów i dorosłych) niech to będzie również spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024;

4.     W czwartek zapraszam na adoracje , w piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30, w sobotę Nabożeństwo I Sobotnie o godzinie 17.00, W niedzielę po każdej Mszy świętej Adoracja.

5.     Ponieważ rozpoczyna się za tydzień  nowy rok szkolny 2023/2024,  proszę wszystkich rodziców i dzieci aby  szkole zgłosiły katechetom chęć kupienia nowych podręczników , które otrzymają w drugim tygodniu nauki w szkole .Katechizmy  dla przedszkolaków, i klas które uczy siostra najmłodsze dzieci, zakupię po ustaleniu z siostrą, tytułu podręcznika  jaki będzie siostra używać ( dzieci otrzymają w szkole i przedszkolu). Na początku nowego roku będzie można u mnie zamówić i zakupić w cenie hurtowej nowe podręczniki od wtorku 14 09.2023r.

6.    Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla „KACZORÓWKA”: oraz za złożoną ofiarę 180 zł na kościół i kwiaty. Proszę o sprzątanie osiedle: „FILIPY”  w poniedziałek i w sobotę przed naszym odpustem i nabożeństwem Fatimskim o godzinie 09.00.

7.    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8.    Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;