Ogłoszenia 03-09-2023

XXII Niedziela Zwykła

1.     W poniedziałek  4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2.     Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 10.09.2023 o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Zapraszam wszystkie dzieci z klas 0 i 1 ze szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. jest to ważne spotkanie dla dzieci i rodziców.

  1. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej  w Środę 06.09.2023 r.  o godz. 18.00, w salce,  spotkanie to jest obowiązkowe ( którzy chłopcy nie przyjdą na to spotkanie to będzie znak , że rezygnują ze służby Panu Jezusowi przy ołtarzu ) bardzo serdecznie też, proszę rodziców byłych ministrantów o zwrot komży, alby, sukienek, jak również kapturków do kościoła. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne. I spotkanie OAZY w piątek 15.09.2023 r. na godzinę 18.00 do Kościoła na Mszę św. , a później zapraszam na spotkanie organizacyjne  do salki katechetycznej. Zapraszam uczniów z szkól  średnich, młodzież  z klasy VII, VIII, przygotowujących się do tego sakramentu.
  2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. Poniedziałek , czwartek o godz. 7.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, o godzinie 18.00. w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 17.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, w czwartek mamy całodzienną adoracje Pana Jezusa w naszym kościele, w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i Litanie do Miłosierdzia Bożego o godz.: 17.30;  w sobotę Różaniec Fatimski pokutny za naszą Parafię o godzinie 17.25 ( tak będzie do końca września, od października będzie zmiana godzin Mszy św. i nabożeństw).  Zapraszam.
  3. Zapraszam na XXX pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 17.09.2023 , godz. 5.30 wyjazd z pod kościoła, , 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 11.30 Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy  do środy włącznie  07.09.2022  po Mszach św. w niedziele i w tygodniu. Lub w kancelarii.
  4. We wtorek 5.09.2023r. zostanie odprawiona Msza święta w kaplicy św. Rozalii na Koninkach o godzinie 19.00.
  5. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
    W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

8.     Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: : z osiedli: FILIPY; CICHAŃSKI Jan; MATUŁA Maria; MATUŁA Aneta; MATUŁA Marzena; NAPORA Grzegorz;  i  za złożoną ofiarę w kwocie  200 złotych na potrzeby kościoła.W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla: BRZYZEK.

  1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.
  2. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELĘZapraszamy do lektury;