Ogłoszenia 10-09-2023

XXIII Niedziela Zwykła

1.      Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.17.15.

2.      Przypominamy, że w każdy czwartek od 7.30 do 17.45 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.      W piątek zapraszam na spotkanie na Mszę Świętą , a po niej na spotkanie Rodziców z klasy VIII – spotkanie dotyczy bierzmowania. Proszę wszystkich rodziców o obecność.

4.      Nowy rok katechetyczny 2023 / 2024 rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. I Komunia święta 19.05.2024; Rocznica I Komunii świętej 26.05.2024; Bierzmowanie będzie ogłoszone w styczniu. Dokończenie Misji świętych  – czas szczególnego nawrócenia dla naszej wspólnoty będą w naszej parafii będą od 08.10. do 11.10.2023;

5.      W ŚRODĘ 13 września 2023 odbędzie się piąte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Proszę, aby  Figurę Matki Bożej Fatimskiej udekorowali i  niosła w czasie procesji asysta z osiedli: Pańskie, Morgi, Kaciki, Porębscy. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św. Franciszka , Hiacynty w  strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy o pomoc w czasie Liturgii. Zapraszam Zespół  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6.      Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  Grupa Misyjna czyli schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Zespół Porębiański Ród– serdecznie zapraszamy!  Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), grupa Misyjna które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: spotkanie Oazy młodzieżowej w piątki po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, lektorów odbędzie po Uroczystości Dnia Fatimskiego 13,09.2023 w następnym tygodniu. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

7.      Od października br. zawsze przed  udzieleniem sakramentu chrztu świętego odbywać się będą spotkania z rodzicami,  i  z rodzicami chrzestnymi  po wieczornej Mszy świętej, w salce katechetyczne, lub w kancelarii.

8.      W dniu dzisiejszym po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej czy na remont, lub gaz, czy potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę 24.09.2023  po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym ważnym spotkaniu.

9.      W przyszłą niedzielę rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu z osiedla: BRZYZEK:  za złożoną ofiarę na kwiaty 200 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek I  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedli: MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE.

11.  Bardzo uprzejmie proszę o zabranie palm z kościoła,  dziękuję za wykonanie pięknych palm, wielu gości i turystów oglądało nasze palmy, robiło wiele zdjęć, bardzo chwalili parafian za pomysły przy wykonywaniu tych palm. Zapraszam za rok aby ponownie zrobić piękne nowe palmy dla Jezusa.

12.  Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

13.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można wziąć z tyłu z ławki  kościoła.