Ogłoszenia 17-09-2023

XXIV Niedziela Zwykła

1.    Dzisiaj w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę / 17.IX. /modlimy sięw int. Sybiraków, oraz za tych co oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

2.    Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście za ubranie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafianom z osiedli Pańskie, Morgi, Kaciki, Porębscy. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za upiększenie liturgii Fatimskiej swoim pięknym śpiewem i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 października 2023 ( piątek) na godz. 18.00,ze świecami na ostatnie wieczorne nabożeństwo Fatimskie, a zarazem zapraszam na odpust Parafialny.

3.    W piątek 22.09.2023 przypada  wspomnienie św. O. Pio.  Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienia, szczególnego patrona, będziemy się modlić szczególnie za naszych bliskich przebywających za granicą. zapraszamy na wspólną modlitwę członków grupy św. Ojca Pio. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumieją, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. Po mszy św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio. Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

  1. Spotkanie Oazy młodzieżowej w środę 20.09.2023 po Mszy świętej wieczornej, Ministranci Lektorzy w sobotę 07.10.2023 o godz. 11.00., Spotkanie Grupy Misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.
  2. Spotkania dla młodzieży klas VII we wtorek o godzinie 18.00 i w piątek dla klas VIII – 18.00 Msza święta po niej spotkanie.
  3. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE: Bóg zapłać za ofiarę 320 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Białonie i Misiury. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.
  4. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej : mamy do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Niedzielę I Małego Gościa dla dzieci. Gazety te można wziąć z tyłu z ławki kościoła.
  6. Pragnę poinformować Parafian, że zmarł Pan Jacek Kwiatkowski złotnik , który wykonał do naszego kościoła dwie korony złotą  i srebrną. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego i dla syna, który wcześniej dwa miesiące zmarł, przed tatą i też był złotnikiem.