Ogłoszenia 24-09-2023

XXV Niedziela Zwykła

1.      Zapraszam na spotkanie robocze Radę Parafialną, (po wakacjach)  1 października po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię. Spotkanie to jest bardzo ważne , obecność jest  wskazana.

2.      Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek 29.09. o godzinie 18.00 w salce, Ministrantów we wtorek o godz. 17.00 , a lektorów w sobotę . 11.00,  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

3.      W środę i piątek wyjątkowo Msze święte będą odprawione rano o 6.30  ( wyjazd na pielgrzymkę z dziećmi ze szkoły) również w tych dniach nie będzie nowenny do Matki Bożej Fatimskiej i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie przepraszam rodziny za zmianę godzin mszy świętych, ale nie mam innej możliwości by jechać z dziećmi na pielgrzymkę.

4.      W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5.      Od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana godzin Mszy Świętej i nabożeństw przechodzimy na czas zimowy , Msze święte popołudniu od niedzieli będą o godzinie17.00 w tygodniu,  w niedziele o godzinie 15.00.

6.      W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30 w tygodniu , potem Msza święta o godzinie 17.00. W niedzielę Różaniec o godzinie 14.30, a później  wieczorna Msza święta o godzinie 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7.      Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam w niedzielę na godzinę 10.00 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i poświęcenie różańców dla dzieci.

8.      W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. 

9.      Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Misiury , Białonie: i za ofiarę 320 zł. na kwiaty. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie godzina do ustalenia rodziny z Osiedla : Gwałty.  Proszę uprzejmie o sprzątanie w  poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

10.  Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych Panią Jadwigę.

11.  Zapraszam do  zabrania gazet religijnych, Mały gość Niedzielny dla dzieci , Gość Niedzielny i Niedzielę pogłębiamy naszą wiarę i wiedzę o Panu Bogu.