Ogłoszenia 01-10-2023

XXVI Niedziela Zwykła

1.      Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie i pokój dla nas i całego świata.

2.      Dziś Niedziela miesiąca Grupy Różańcowe maja zmiankę tajemnic Różańca świętego.

3.      Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

4.      Od soboty 07.10.23 mamy Renowację Misji Świętych tzn. to okazja by odnowić nasze misyjne postanowienia z ubiegłego roku a także możliwość pogłębienia naszej wiary, poprzez którą jeszcze bardziej umacniamy naszą przyjaźń i więź z Chrystusem. Ojciec Redemptorysta i Ja serdecznie zapraszamy.

5.      W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

6.      W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 16.45, będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie dla dzieci ze szkoły podstawowej : klasy IV,V,VI w czwartek od godz. 15.00 do 16.30, VII i9 VIII dla młodzieży i młodzieży , dorosłych w piątek od godziny 15.00 do 16.30. O godzinie 16.15 wystawienie  Litania do Serca Pana Jezusa, z Aktem Oddania się Sercu Jezusowemu i różańcem. Potem Msza święta wynagradzająca Sercu Panu Jezusowi jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. W sobotę zapraszam na godzinę 16.00 na Nabożeństwo I Sobotnie – wynagradzające za popełnione grzechy wobec Serca Niepokalanego Maryi : Wystawienie, różaniec adoracja, akt oddania Sercu Maryi i Msza święta wieczorna o godzinie 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszam. W pierwszy piątek  miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.

8.      Od niedzieli 01. 10.2023 do 31 marca 2024 Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00,

( zamiast o godz. 18.00),  w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od dziś w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszamy

9.      W październiku Msze święte w poniedziałek, we wtorek, środę, czwartek, piątek sobotę o  godzinie 17.00.  czwartek i w I piątek  o godz. 7.00 rano.

10.  Jak co roku w październiku ogłaszamy konkurs na „Różaniec z beleczego”. Zapraszamy do udziału dzieci w tym konkursie. Ważna informacja jeden Różaniec – jedno dziecko.

11.  Spotkanie Oazy młodzieżowej w poniedziałek o godz. 18.00. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 15.30. Spotkanie z kandydatami i z ministrantami w sobotę o godz. 14.00, z lektorami w sobotę dnia 21.10.23 o godz. 11.00. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas trzecich na zbiórkę ministrantów.

12.  Z okazji XVIII Dnia Papieskiego w  niedzielę,15.10.2023  odbędzie się  zbiórka do puszek na Fundusz Stypendium Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

13.  Młodzież w miniona niedziele uzbierała do puszek dla Młodzież w parafii, dekanacie i Kurii 1322złote; 500 złotych zostają w Parafii 500 złotych zostaje w dekanacie i 322 złote przekazane są pieniądze dla  młodzieży w diecezji.

14.  Moi drodzy dzięki uprzejmości Państwa Wojciecha  i Katarzyny  Dudzik z Krakowa mamy Świętą relikwię przywiezioną z Libanu od Grobu Szarbela Makhlufa relikwie  jego trumny z krwią           ( Relikwia stopnia I ) znajduje się przy obrazie i  od dnia 28 każdego miesiąca ( 28 lipca odchodzimy wspomnienie świętego)Będziemy się do Niego modlić i prosić o wszelkie łaski  będzie można również dostać cząstkę waty z olejem, podczas nabożeństwa. Zapraszam na 28 października.

15.  W przyszłym tygodniu Panowie i Panie z Rady Parafialnej z racji II Niedzieli miesiąca będą pod chórem zbierać ofiary na kościół –  remont alejek na cmentarzu i ogrzewanie można na ogrzewanie składać ofiarę do kopert z zaznaczonym imieniem i nazwiskiem ora nr. domu.. Bóg Zapłać za złożone ofiary ofiarodawcom).

16.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Gwałty: Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół : 120 złotych. Bóg zapłać. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Chlipały.