Ogłoszenia 07-10-2023

XXVII Niedziela Zwykła

1.      Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 , w niedziele o godz. 14.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2.      W 16 października, przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę – która będzie za tydzień 15.10.2023  przy kościele młodzież z naszej parafii , będzie  zbierać do puszek na stypendium dla zdolnej i biednej młodzieży na cel Fundacji „”Działa Nowego Tysiąclecia”.

3.      Od dziś mamy w parafii RENOWCJĘ MISJI ŚWIĘTYCH ; W niedzielę w czasie Mszy  Św. o godzinie 08.00, 10.00. 15.00 omawiać będziemy ŻYCIE WIARY; w poniedziałek POKUTA I NAWRÓCENIA; wtorek SUMIENIE CHRZEŚCIJAŃSKIE; środa WIERZĘ W ŚWIĘTYCH OBCOWANIE. ( MSZE ŚWIETE W CZASIE REKOLEKCJI BĘDĄ W TYGODNIU O GODZINIE 8.00 I 17.00, RÓŻANIEC O 16.30.)

4.      W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i różaniec dzieci młodzież, wychowanków nauczycieli w sobotę o godz. 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty.

5.      Przypominam że Msze św. popołudniu w tygodniu są o godz. 17.00, ( różaniec 16.30), w niedzielę o godz. 15.00, (różaniec o godz. 14.30); Tak będzie do 30 kwietnia 2024 roku.

6.      Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominki w kościele będą przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00;

7.      Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i zakończenie 100 lecie  Objawień Matki Bożej w Fatimie, dla nas wszystkich jest to bardzo ważne wydarzenie  ponieważ nasz kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i mamy za co dziękować naszej Pani  i Gaździnie Gorczańskiej. Zapraszam dzieci rocznicowe w strojach i przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, dzieci zespoły regionalne : „Pod Turbaczem” i „Porębiański Ród”, Chór „Gloria Dei”, Dzieci z Grupy Misyjnej, Oazę, Lektorów, ministrantów, rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniących Szafarzy i wszystkich w  strojach regionalnych, by podziękować za opiekę i prosić o dalszą opiekę dla całej naszej Parafii. Zapraszam Panów do baldachimu i do niesienia Matki Bożej za praszam Strażaków : Związek Podhalański do niesienia baldachimu Szafarzy, Panów z Parku Gorczańskiego – (leśników). Dokładny przebieg Uroczystości znajduje się na afiszach w całej Gminie i w gablocie Parafii.

O godzinie 15.00 wystawienie i możność adoracji Pana Jezusa w Monstrancji – 17.30 Koncert Maryjny

Zespół Porębiański Ród. O godzinie 18.00 Uroczysta Suma Odpustowa, po Mszy świętej Różaniec Pokutny Fatimski, Procesja ze świecami Maryjna dookoła kościoła, Apel Maryjny i Adoracja Relikwii dzieci wyniesionych do godności świętych Franciszka i Hiacynty. Od środy do piątku każdy różaniec będziemy się modlić za naszą parafię, jako przygotowanie do Odpustu Parafialnego, oraz do dobry wybór osób do Parlamentu , czyli za Naszą Ojczyznę, oraz  abyśmy wszyscy mogli przyjąć komunię świętą i mogli otrzymać odpust zupełny  nadany przez papieża Franciszka z racji Objawień i Uroczystości Maryjnych. Ks. biskup Janusz Mastalski  na moją prośbę udzielił nam dyspensy na terenie naszej Parafii od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych w piątek, tak jak powiedział, abyśmy cieszyli się tą piękną Uroczystością Maryjną .

8.      W dniu dzisiejszym niedziele pod chórem Panowie i Panie z Rady Parafialnej , będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego kościoła i na jego ogrzewanie w zimie i na zapłacenie raty cmentarza , oraz kostki. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9.      Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Chlipały:  Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 240 złotych. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z osiedla:JOPKI, KURKI, KACZORYHALAMY,  Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 09.00.

10.  W NIEDZIELĘ DNIA 22.10. 2023 ODBĘDZIE SIĘ LICZENIE WIERNYCH ( DOMINICANTES) – praktyki  niedzielne , uczęszczanie i komunia święta.

11.  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

12.  Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNYNIEDZIELĘ,. Zapraszamy do lektury;