Ogłoszenia 15-10-2023

XXVIII  Niedziela Zwykła

  1. W 16 października, przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę – w dniu dzisiejszym  przy kościele młodzież z naszej parafii ,  zbiera do puszek na stypendium dla zdolnej i biednej młodzieży na cel Fundacji „”Działa Nowego Tysiąclecia”.
  2. W piątek 20.10.2023 o godzinie 17.30 spotkanie w kościele młodzież z klasy VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3.    Nabożeństwo Różańcowe  w niedzielę o godz. 14.30 i w tygodniu  w kościele  o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież. ( Przypominam o konkursie „ Różaniec z beleczego”).

4.    Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

5.    Za tydzień 22.10.2023 we wszystkich kościołach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczący we Mszy św. niedzielnej i przyjmujących komunię św., tzw. DOMINICANTES

6.    Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Nasze Dzieci z Grupy Misyjnej , przygotują oprawę liturgiczną na Mszę Świętą, a po niej będą  zbierać na misje przy kościele, będzie można kupić znicze i skosztować słodkiego wypieku.

7.    W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca świętego i Mszy Świętej o godz. 17.00.

8.    W piątek, miniony odbył się ostatni w tym roku dzień Fatimski, a zarazem przeżywaliśmy kolejną  rocznicę Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej Biskupimi koronami. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwiaty, rocznicowym , grupie misyjnym i wszystkim pozostałym i ich rodzicom, ministrantom, lektorom, osobom czytającym lekcje w czasie Mszy św. za ubranie kościoła i figury Pani Ani Domańskiej i pani Krystynie Kacik, Państwu Kacik Janowi i Krystynie za kupione kwiaty do ubioru kościoła i Figury.  Strażakom z Panem Janem Kacikiem na czele, za niesienie naszej Pani Fatimskiej w czasie procesji, Góralom za niesienie baldachimu, Ani Cichanskiej za czytanie komentarzy i ubranie stołów na plebanii dla gości, oraz Zespołowi śpiewającemu :  Porębiański Ród, Panu Organiście,  Grupie Dzieci i młodzieży z Siostrą Teresą na czele za pomoc w czasie procesji, niesienia różańca świętego. Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom, i za przepiękne stroje góralskie. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie kolacji dla księży i Gości : Panu Wojtkowi Leleń, Paniom Małgorzacie Glonek, Czesławie Śliwa,  Krystynie Kacik, Ani Cichańskiej , Panom Andrzejowi Glonek; Czesławowi Zapale. Wielkie podziękowanie chcę złożyć Panu Bogusławowi i Magdzie Słowik, za przygotowanie zaproszeń do wszystkich parafii naszego dekanatu Mszana Dolna. Dziękuję bardzo firmie Studio Graficzne  i Pani Ani Lach za wykonanie przepięknych projektów zaproszeń. Pragnę wszystkim wymienionym i nie wymienionym  bardzo serdecznie podziękować za przepięknie przygotowanie i przeżycie Uroczystości Fatimskich . Już dziś zapraszam  do udziału w kolejnych uroczystościach w Maju 2024 roku.

  1. Spotkania dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych: we wtorek  o godz. 15.30 – spotkanie z ministrantami; w sobotę  godzinie 12.00 – spotkanie z lektorami; w piątek o godz. 18.00 – spotkanie z OAZĄ, w piątek o 15.30 – spotkanie Grupy Misyjnej, „Grupa O. Pio” ( charytatywna) zawsze 23 dnia każdego miesiąca, po Mszy św. wieczornej; „Żywy Różaniec”  każda I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: : z osiedli: JOPKI, KACZORY; HALAMY, KURKI;  i  za złożoną ofiarę w kwocie 260 złotych na potrzeby kościoła.W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla BUCHOLE, KOPAJDY, ZOCHRA,BASTÓWKA