Ogłoszenia 22-10-2023

XXIX  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Dzisiaj dzieci nasze z Grupy Misyjnej będą sprzedawać znicze i wszelkie złożone dary a uzbierane pieniądze zostaną przekazane na Misje do Madagaskaru. Zauważmy ich i te stoiska przy kościele.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele w niedziele o godz. 14.30 i w tygodniu w kościele odprawiamy o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich , którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w  nabożeństwie różańcowym.
  3. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi.
  4. Zapraszamy wszystkie rodziny, których bliscy wyjechali za chlebem za granicę, oraz Grupę O. PIO na spotkania. 24 10. 2023. Na  Mszy św.  będziemy się modlić za pracujących za granicą, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej wszystkich członków i zapraszamy nowe chętne osoby o przybycie na to spotkanie. Grupa O. Pio poprowadzi Różaniec. 25.10.2023 o godzinie 16.30.
  5. Zbliżają się Święta Wszystkich Świętych. Można składać od dzisiaj wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominane duszę proszę wpisywać w mianowniku. Na stoliku są kartki na które można wpisać wypominane dusze. Bardzo proszę, tych, którzy dokonują sprzątania grobów o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty obok kontenera. Spowiedź przed pierwszym piątkiem i przed  świętem zmarłym we wtorek 31. 10.2023 od 15.00 do 17.00.
  6. Młodzież pragnie  podziękować za złożone dary na fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 2450 złotych i te pieniądze przekazałem  do Warszawy.
  7. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami.
  8. Za tydzień z soboty na niedziele nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy (z 3 godziny na 2 godzinę ) i tak będzie do kwietnia przyszłego roku.
  9. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla : os. : BUCHOLE, KOPAJDY, ZOCHRA, BASTÓWKA : za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 362 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedle ZAPAŁY;