Ogłoszenia 05-11-2023

XXXI Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj mamy I niedzielę miesiąca listopada adoracja po każdej Mszy Świętej.  Spotkanie z Różami Różańca Świętego, po Mszy Świętej o godzinie 8.00 rano.

2.       Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych.

3.      Codziennie przed Mszą Świętą o modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

4.      W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

5.      Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

6.      W listopadzie w poniedziałek, w czwartek będą msze św. o godz. 7.00, wieczorem we wtorek; środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00. Pół godziny przed Mszą św. popołudniu

(oprócz poniedziałku) różaniec lub koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem wypominków jednorazowych ( na przemian). Przez cały miesiąc listopad również codziennie na Mszach św. 07.00 i 17.00, będą wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych w niedzielę wypominki roczne przed Mszami o godz. 08.00, 10.00, 15.00. Informujemy, że tzw. wypominki jednorazowe będą odczytywane kilkakrotnie w ciągu całego listopada. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7.      W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. (1918-1920). Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 10.00  i o godzinie 17.00;.

8.      W piątek 10.11.2017  zapraszam klasy  VIII   na spotkanie do kościoła o godzinie 17.30.

  1. W dzisiejszą niedzielę kończymy konkurs na różaniec z BELE CZEGO. W przyszłą niedzielę rozdanie nagród i pamiątek po Mszy świętej o godzinie 10.00.  Również będą nagrody symboliczne za uczęszczanie na różaniec do kościoła. Zapraszam wszystkich właścicieli różańców na Mszę Świętą i finał konkursu.

10.  Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, równocześnie, w przyszłą niedzielę odbędzie się na prośbę O. świętego Franciszka i Naszego Pasterza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zbiórka do puszek ( kwesta) dla Ubogich z okazji Światowego Dnia Ubogich.  

11.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedliCICHORZE: za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 260 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 09.00 rodziny z osiedla: LUBERDY.

12.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Pan Andrzej Kacik lat 68 z Osiedla Porębskich. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.