Ogłoszenia 12-11-2023

XXXII  Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę.

2.      Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codzienni  niedzielę wypominki roczne przed Mszą, o godzinie: 08.00, 10.00, 15.00. W ciągu tygodnia pól godziny  przed Mszą świętą, lub nabożeństwem.

3.      Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 7.00  i 17.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

4.      Zapraszamy Rodziców bierzmowanych na ważne spotkanie w piątek  w kościele – 17.XI. spotkanie jest obowiązkowe, o godzinie 17.30.

5.      Młodzież z klas VII z powodu moich rekolekcji kapłańskich, będzie miała spotkanie przygotowujące do bierzmowania w piątek 24.XI.2023r.

6.      W najbliższy poniedziałek wtorek ( z powodu kapłańskich rekolekcji) Msze św. odprawiane będą wyjątkowo rano o godz. 7.00 w środę, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.00 wieczorem – zapraszamy; Nabożeństwa: w środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.30;, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 16.30; W sobotę Różaniec za zmarłych z naszej parafii o 16.25.

7.      Dzisiaj II Niedziela miesiąca listopada w przedsionku kościoła Panowie I Panie z Rady Parafialnej ja co miesiąc zbierają na prace, utrzymanie Parafii, organy, gaz. Darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.

8.      Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla : os. LUBERDY:  i  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 210 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedle PRZEDSZKOLE, STRÓŻE OD SZKOŁY;

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

10.  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Ø  13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);

Ø  17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);

Ø  18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).