Ogłoszenia 19-11-2023

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny.
  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Pamiętajmy o modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4.      Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. W niedzielę mamy wypominki roczne , przed Mszą św. o godzinie 8.00; 10.00; 15.00. Codziennie przed wieczorna Msza świętą odmawiamy różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

5.      Zapraszam młodzież klas VII na spotkanie do przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w piątek 24.11.2023  do kościoła na godzinę 17.30.

  1. Spotkanie  ministrantów we wtorek godzinie 17.00;  dla kandydatów we wtorek o godzinie 15.00, dla Lektorów  w sobotę   o godz. 11.00, do salki. Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godzinie 18.00.  Dziewczynki z grupy Misyjne maja spotkania w piątek o godzinie 15.30. Spotkanie dla Grupy O. Pio w piątek 24.11.2023r. na Mszy świętej będziemy się modlić za pracujących za granicą , a po Mszy świętej spotkanie będzie w salce przy kościele.
  2. W  niedzielę  26.11.2023 zapraszam po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię Radę Parafialną na spotkanie  dotyczące podsumowania  prac wykonanych w bieżącym roku, odnośnie remontów w kościele.
  3. W dniu jutrzejszym będziemy, przeżywać wspomnienie Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, pamiętajmy szczególnie naszego Pana Organistę Zenona, Składamy Mu serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze polecam  Go w naszej modlitwie, Bogu i opiece Matki Bożej Fatimskiej, za tak, piękną i wierną służbę w naszej Parafii. Jak również dziękujemy Zespołom „Porębiański Ród” i „Pod Turbaczem”, oraz scholii i Grupie Misyjnej pod przewodnictwem Siostry Teresy Sokołowskiej . Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać za przepiękny śpiew podczas Liturgii dla Pana Boga w naszym kościele.
  4. W imieniu Dyrekcji szkoły Podstawowej im Władysława Orkana w Porębie Wielkiej i własnym zapraszam drogich Parafian na Uroczystą Mszę świętą z Okazji Święta Szkoły w najbliższy piątek 25.11. 2022 o godzinie 8.00 rano.

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli :  STRÓŻE:  za ofiarę 280 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wtorek i piątek zaraz po Roratach rodziny z osiedla : OSIEDLE PORĘBSCY I – OD PAŃSTWA WILK DO  PAŃSTWA GNIECKICH ;

  1. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  2. Zapraszamy do czytania gazet katolickich które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła.