Ogłoszenia 26-11-2023

XXXIV Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA

1.      Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2.      Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 08.00 na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, za co można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, oraz odmówimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa  za Króla i Pana. Jest to święto patronalne KSM-u  i Ministrantów, Służby Liturgicznej., lektorów, scholii.  Prosimy również o modlitwę w ich intencji.

3.       Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie na plebanii Rady parafialnej.

4.      W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość w czwartek ( szkoła podstawowa) i piątek ( szkoła średnia) od godziny 15.00 do 17.00. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz.07.00 do 17.00, oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa, a później podczas Mszy Świętej.

5.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni do Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie polegać będzie na uczestnictwie w roratach i spowiedzi bożonarodzeniowej. Roraty w naszym kościele: w tygodniu o godz. 6.30 z krótka homilią. Zapraszamy dzieci, młodzież, które będą otrzymywały obrazki z okazji przeżywanych rorat ,pod koniec rorat będą nagrody. Zapraszamy również dzieci, by wykonały lampiony samodzielnie i przyniosły je na roraty, pod koniec rorat będą wylosowane najpiękniejsze lampiony i będą nagrodzone a jeden z nich zawiśnie w szopce. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego narodzenia. Kolejny rok liturgiczny rozpoczniemy pierwszą niedzielą Adwentu. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

6.      Od przyszłej niedzieli Pan Organista, rozprowadzać będzie  opłatki, poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św., przeznaczone na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za pracę Jego  w naszym kościele jest to nasza wspólna forma wynagrodzenia całorocznej służby Pana Organisty. Również Grupa O. Pio będzie rozprowadzać w kościele świece „ Caritas” – 10 złotych, za małe i 15 zł za duże  trzeba odprowadzić do Kurii, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: Porębscy cz. I : i za ofiarę na kościół 180 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę, mieszkańców z osiedla Porębscy Cz. II  od Państwa Walecik do Pani Jani.

8.      Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

9.      Gazety można wziąć z ławki przy wyjściu z kościoła , przeczytać i podać dalej , aby można było pogłębić swoja wiarę i duchowość swego serca..