Ogłoszenia 03-12-2023

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj mamy  I niedzielę grudnia  po Mszy świętej o godzinie 8.00 zapraszam wszystkie róże z naszej parafii na spotkanie, aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc  i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania . Adoracja po każdej Mszy świętej;

2.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

3.     Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 8.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od II niedzieli Adwentu. Zapraszam dzieci młodzież do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4.     Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi, który będzie 19 grudnia cały dzień.

 1. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz.6.30 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Zapraszam dzieci z rodzicami klas III (Komunijnymi) na Mszę świętą o godzinie 17.00, podczas tej Mszy świętej poświęcimy i nałożymy dzieciom medaliki szkaplerze, które od tej pory będą nosić.
 2. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion, wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w czwartą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.
 3. Msze święte w naszej parafii w tym tygodniu od poniedziałku do soboty odprawiamy codziennie rano –  Roraty o godzinie 6.30, popołudniu w środę, we czwartek  w piątek i w sobotę.
 4. Zapraszam, klasy VI, VII i VIII na mszę św. Roratnią w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania.
 5. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki i świece poświęcone przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele, przez cały rok. (pragnę również poprzez te opłatki zakupione w naszym kościele podzielić się również z Wami z każdym z Was, który mieszka na trenie naszej Parafii  przy Waszym stole wigilijnym), również Panie z Grupy O. Pio sprzedają świece Wigilijne
 6. Grupa O. Pio,  od dzisiaj rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas”,-małe  10 złotych i 15 za duże, ofiara z tych świec  przeznaczona  jest na potrzeby biednych z naszej parafii. ( stare  świece zapalmy na grobach naszych bliskich na znak obecności i wspólnego przeżycia wigilii).
 7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W przyszłą niedzielę Panie i Panowie z Rady Parafialnej pod chórem będą zbierać jak co miesiąc  ofiary na nasz kościół i na ogrzewanie gazowe naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i troszczącym się o nasz kościół.
 10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla PORĘBSCY CZ. II. i  za ofiarę 300 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę. Proszę o sprzątanie  po roratach, lub o godzinie 9.00, po zgłoszeniu wcześniej rodziny z osiedla: PAŃSKIE, GPN, PARK, NOWA WIEŚ.

15.                       Zapraszam do czytania prasy katolickiej, poprzez którą możemy się również przygotować się do Bożego narodzenia, którą można wziąć z tyłu kościoła.