Ogłoszenia 10-12-2023

II Niedziela Adwentu

1.     Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach. Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2.     W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3.     Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 06.30, godzinki o 6.00 , w niedziele o godz. 8.00. Przypominamy wszystkim dzieciom o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy – rozwiązanie konkursu w IV Niedziele Adwentu po Mszy św. o godz.  10.00.

4.     Przyszła niedziela  (Gaudete)  ma radosny charakter, używany jest w liturgii kolor różowy.

5.     Członkowie Rady Parafialnej dziś pod chórem kościoła będą dyżurować i  będzie można złożyć ofiarę na kościół, na gaz na ogrzewanie kościoła,  lub zaległe opłaty. Bóg zapłać.

6.     Parafialny Oddział Caritas Grupa O. Pio rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.    Małe świece 15 złotych, a za duże świece -20 złotych trzeba odprowadzić do Caritas, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych. Dziś także Pan organista rozprowadza opłatki  poświęcone na stół wigilijny.  Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

7.     Zapraszam, klasy VI, VII i VIII na Mszę Św. Roratnią w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania.

8.     W środę  wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

9.     Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Pańskie GPN Park Nowa Wieś: za ofiarę 110 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z osiedla Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III. Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00, lub po roratach ( po zgłoszeniu).

10.                       Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można wziąć z ławki pod chórem kościoła.

11.                       Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie