Ogłoszenia 17-12-2023

III Niedziela Adwentu

„GAUDETE”

1.      Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian  „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2.      W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, oraz na Eucharystię o godz. 16.30. Dzięki „fiat” Maryi na świat przyszedł nasz Zbawiciel, aby otworzyć nam bramy nieba. W Jej szkole uczymy się zasłuchania w Boży głos, wypełniania woli Bożej, i to nie dla własnej chwały, lecz po to, aby objawiła się miłosierna miłość naszego niebieskiego Ojca.

3.      Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

4.      Zapraszam jeszcze do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy  wieczornych z wyjątkiem, środy i czwartku, soboty będzie Msza święta o godzinie 17.00.

5.      Od soboty, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

6.      Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź św. Adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek 19.XII. od godziny 09.00 do 12.00 i 14.00 do 17.00; pierwsza przerwa od 10.00 do 10.30 i druga; od 12.00 do 14.00, trzecia od 15.30 do 16.00; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

7.      Za tydzień w czwartą niedzielę adwentu przypada wigilia Bożego narodzenia. Msze święte będą odprawione o godzinie 8.00 i 10.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 15.00.

8.      Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli 24 grudnia.

9.      Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty  o godzinie 23.15.

10.  Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii. Grupa O. Pio sprzedaje świece na stół wigilijny.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MORGI, KACIKI, PORĘBSCY CZ. III: i za złożoną ofiarę 350 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle: STARMACHY Proszę o posprzątanie kościoła we wtorek po roratach i w sobotę od godziny 09.00.

13.  Bardzo uprzejmie proszę o korzystanie z kancelarii do czwartku włącznie , by załatwić wszelkie dokumenty w kancelarii.

14.  Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można wziąć z ławki pod chórem kościoła.