Ogłoszenia 24-12-2023

IV Niedziela Adwentu

1.   Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2.   Tradycją minionych lat płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem, przez nasz Hufiec Gorczański. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

3.   W dniu dzisiejszym nie ma Mszy Świętej o godzinie 15.00.

4.   Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli na poniedziałek 24 grudnia.

5.   Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty  o godzinie 23.15.. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Po paterce podzielimy się opłatkiem  i złożymy sobie nawzajem życzenia. Wierni , którzy w czasie pasterki przyjęli Komunie św. mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

6.   W poniedziałek  25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 15.00;

7.   26 grudnia w sobotę św. Szczepana – święcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet Teologiczny Jana Pawła II w Krakowie.

8.   Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów w tym dniu pobłogosławimy wino; W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

9.   Bóg zapłać za złożoną ofiarę za świece wigilijne zebrano dla biednych kwota.4500 złotych, za które kupiono paczki i grupa O Pio przekazała naszym biednym parafianom. Bóg zapłać.

10.            Za tydzień w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa                         ( nieszporów) o godzinie 14.15., będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie dni kończącego się roku, po nieszporach ok 15.00 zostanie odprawiona  Msza Święta dziękczynna za cały miniony  rok 2023 z prośbą o błogosławieństwo w Nowym Roku 2024.

11.            Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle STARMACHY: za złożoną ofiarę 200 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle TRAMY( poniedziałek od mostu do Kościoła w sobotę od Willi Tram do Kościoła). Proszę o posprzątanie kościoła w środę  i w sobotę od godziny 09.00.

12.            W minionym tygodniu w piątek nasz Pan Organista obchodził swoje imieniny życzymy Mu by Bóg Mu zawsze udzielał zdrowia i błogosławieństwa a Maryja Pani Fatimska chroniła Go od złego jak  również całą Jego Rodziną.

13.            Przeżyjmy te ostatnie dni starego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym.

14.            Zapraszam i zachęcam do wzięcia prasy katolickiej, do pogłębienia swojej wiary. Prasę można wziąć ze stolika jest ona za darmo.