Ogłoszenia 07-01-2024

III Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Święto Chrztu Pańskiego.

1.     Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2.     Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

3.     Serdecznie zapraszam w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 17.01.2024 o godzinie 09.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

4.     Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

5.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6.     W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci które zostawiły plansze z chodzenia na Msze święte Roratnie, po Mszy świętej o godzinie 10.00 rozlosowane zostaną  nagrody dla dzieci, które przyjdą by je odebrać po Mszy Świętej. Zapraszam.

7.     Za tydzień  po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej czy na remont, lub gaz, prąd na  potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać.

8.     Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla RUSNAKI: i za złożoną ofiarę 160 zł na potrzeby kościoła. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „MOŚCISKA, MOŚCISKA N. DOMY, BOREK;   , proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

9.     W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą.  Od 08.01.2024 do 13.01.2024  ( cz. III .)

– Poniedziałek  08.01.2024  godz.: 9.00- Słomiany, Gąsiory, Mrałty;

– Wtorek           09.01.2024 godz.:  9.00 – Misiury, Białonie

– Środa              10.01.2024 godz.:  15.00 – Chyby;

– Czwartek        11.01.2024 godz.: 15.00 – Nowina;

– Piątek             12.01.2024 godz.: 9.00 – Chlipały. Jopki. Kaczory, Bastówka;

– Sobota            13.01.2024 godz.:  9.00 – Ostra;

10.  Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.