Ogłoszenia 14-01-2024

II Niedziela Zwykła

1.     Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków

2.     W środę, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3.     Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4.     Serdecznie zapraszam w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 17.01.2024 o godzinie 09.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

5.     W niedzielę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

6.     W tym tygodniu ze względu na kolędę Msze Święte będą odprawiane o godzinie o godzinie 7.00. Zapraszam kolejne osiedla do kościoła na Mszę Świętą o godzinie 7.00 gdzie będziemy się modlić w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

7.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MOŚCISKA, N. DOMY, BOREK:Bóg zapłać za złożoną ofiarę 260 złotych na cele kościelne.  W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele we wtorek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: OSTRA , KOZYRY, Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

9.     Zapraszamy do zabrania prasy Katolickiej.

10.                                                                      W tym tygodniu od 15.01. do 20.01.2024r. pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø 15.01.2023 – Osiedle: HUCISKO, FILIPY, BRZYZEK;

Ø 16.01.2023 – Osiedla: KACZORÓWKA;

Ø 17.01.2023 – Osiedla: Nie ma kolędy;

Ø 18.01.2023 – Osiedla : GPN;

Ø 19.01.2023 – Osiedla : ZAPAŁY;

Ø 20.01.2023 – Osiedla: MALARZE;