Ogłoszenia 28-01-2024

IV Niedziela Zwykła

  1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.
  2. W piątek  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.7.00;10.00;18.00. Na początku każdej Mszy Św. będzie obrzęd, błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Pamiętajmy również o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego  dzisiejsza składka przeznaczona jest dla zakonów klauzurowych kontemplacyjnych.
  3. 2 lutego na Mszy świętej o godzinie 18.00 dzieci z klasy III komunijnej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Serdecznie zapraszam dzieci i Rodziców.

4.     W sobotę 3.02.2024 jest wspomnienie św. Błażeja  w tym dniu pobłogosławimy świece i wiernych, będziemy się modlić o uwolnienie od chorób gardła za przyczyną św. Błażeja. W poniedziałek, 5 lutego 2024  we wspomnienie św. Agaty, na Mszy Świętej o 07.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy czwartek i piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: od 15.00 do 16.30. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie. Do chorych pójdziemy w I piątek miesiąca od godziny 9.00 rano.

6.     W piątek zapraszam wszystkich na godziną 17.15 na nabożeństwo pożegnania kolęd.

7.     W zakrystii można nabyć świece „GROMNICE” koszt 10.00 zł. Zapraszam.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.00 spotkanie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH i zmianka tajemnic Różańcowych.

9.     Dzisiaj rozpoczynamy  nabożeństwo 40-godzinne po sumie o godzinie 11.00 do 15.00 według ustalonego porządku.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i Gości na nabożeństwo do Świętego Szarbela Makhloufa i na modlitwy o uzdrowienie tj. dzisiaj w niedzielę 28.01.2024 o godzinie 14.00 . Zapraszamy, będzie można otrzymać po nabożeństwie olej św. Szarbela.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla MALARZE, NOWINA : i za złożoną ofiarę 200 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele  w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: CHYBY.

13. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane, rano o godzinie 07.00, w poniedziałek, wtorek i środę. W czwartek o 7.00 i 17.00, piątek o 7.00, 10.00 i 18.00. Serdecznie wszystkich Parafian Gości zapraszamy.

  1. Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.
  2. W przyszłym tygodniu będzie można u nas w kościele zakupić jak co roku Ewangelię na cały rok 2024 z rozmyślaniami na każdy dzień po każdej Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø  29.01.2024 –  godzina 09.00 – Osiedle:  PORĘBSCY CZ. I ( od państwa Wilk) ;

Ø  30. 01.2024 – godzina 09.00 – Osiedla:  PORĘBSCY CZ. II ( od Państwa Walencik do Kościoła);

Ø  31.01.2024 –  godzina 15.00 – Osiedla: PORĘBSCY prawa strona od Państwa DAWIEC do Kościoła);

Ø  01.02.2024 nie ma kolędy;

Ø  02.02.2024 nie ma kolędy;

Ø  03.02.2024 – godzina 09.00 – Osiedla: TRAMY ( od Koninek do Kościoła);

  1. Zapraszam do wzięcia gazet , które można dostać przy wejściu do kościoła.