Ogłoszenia 04-02-2024

V Niedziela Zwykła

1.     Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic Różańca Świętego i spotkanie z grupami Róż Różańcowych.

3.     W niedzielę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W poniedziałek w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godzinie 10.00 . Spowiedź święta od godziny 09.30.  Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

4.     W dzisiejszą w  niedzielę mamy II część  czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

11.00 – 11.30 – Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej i szkoły średnie.

11.30 – 12.30 – Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;

12.30 – 13.30 – Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;

13.30 – 14.30 – Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;

14.30 – 14.50 – Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki.;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;

5.     Za tydzień  mamy  II niedzielę miesiąca lutego będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i wszelkie remonty. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

6.     Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu za tydzień 11.02. 2024 poprowadzi  kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła, jak również do zakupienia Ewangelii z rozmyślaniami na każdy dzień.

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla CHYBY:  za złożoną ofiarę 140 złotych na Kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:  KACZORÓWKA proszę o wykonanie prac w poniedziałek i  w sobotę od godz. 09.00.

9.     Pragnę również podziękować osobom , które pomogły przy rozbieraniu dekoracji po Bożym Narodzeniu za przygotowanie ołtarza i zaplecza ołtarzowego do odprawiania Mszy Świętej. Wszystkim który w jakikolwiek  sposób pomagali przy dekoracjach składam serdecznie  Bóg zapłać.

10.                       Zapraszam kolejne osiedla do kościoła i na kolędę o godzinie 07.00  Msza Święta w intencji danego osiedla. Zapraszam przynajmniej po jednej osobie z rodziny na to spotkanie.

11.                       W tym tygodniu msze święte w poniedziałek i we wtorek o godzinie 7.00, od środy wracają msze święte według ustalonego porządku : Środa Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.30 i później Msza Święta o godzinie 17.00 czwartek Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00 i rozpoczynamy całodzienną adorację w każdy czwartek, w piątek Koronka o godzinie 16.30 z wystawieniem i Msza Święta o godzinie 17.00, sobota  różaniec Fatimsko Pokutny o 16.25 Msza Święta o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich serdecznie.

12.                       W tym tygodniu pragnę zaprosić na kolędę  rodziny mieszkające na następujących osiedlach:

Ø  05.02.2024 –  godzina 09.00 – Osiedle: MOŚCISKA, MOŚCISKA NOWE DOMY;

Ø  06. 02.2024 – godzina 09.00 – Osiedle: STARMACHY;