Ogłoszenia 11-02-2024

VI Niedziela Zwykła

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznegoKażda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka.

2.     W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o POŚCIE ŚCISŁYM są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Osoby starsze i od 14 roku życia zobowiązane są tego do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna. Zapraszamy do licznego uczestnictwa, oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym czasie świętym.

3.     W ŚRODĘ, Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30; w CZWARTEK adoracja całodzienna, W PIĄTEK o godzinie 16.15, DROGA KRZYŻOWA dla dzieci i dorosłych, 17.45 DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży z KLAS VII i VIII  oraz cała młodzież ze szkoły średniej i dorośli, W SOBOTĘ różaniec Fatimsko – pokutny za parafię, o godzinie 16.25. W NIEDZIELE DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich pracujących o godzinie 09.00.  NIEDZIELA  – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 14.00. ZAPRASZAMY;

4.     W dzisiejszą w  niedzielę mamy III część ostatnią  czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.

11.00 – 11.30 – Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty; Liberdy, Zapały,

11.30 – 12.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany; Szkoła, Przedszkole;

12.30 – 13.30 – Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;

13.30 – 14.30 – Szafarze Eucharystii

14.55 – Zakończenie adoracji, Msza św.

5.     W środę 14.02.2024 na Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci z klasy III komunijnej. Prosimy o obecność.

6.     Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu dzisiaj poprowadzi  kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

7.     W poniedziałek 12.02.2024 będziemy przeżywać w naszej Parafii Dzień Chorych. Matki Bożej z Lourdes Będziemy się modlić za naszych chorych. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godzinie 10.00 . Spowiedź święta od godziny 09.30.  Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, znajomi  dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

8.     Dzisiaj mamy  II niedzielę miesiąca lutego będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na pomoc w utrzymaniu kościoła i wszelkie remonty. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory jakąkolwiek ofiarę:  na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać .

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

10.                       Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla KACZORÓWKA: za złożoną ofiarę na Kościół 180 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie w następnym tygodniu  rodziny z osiedla FILIPY;  proszę o sprzątanie we wtorek i w sobotę o godz. 09.00.