Ogłoszenia 18-02-2024

I Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Dzisiejsza składka przeznaczona jest do Kurii, na dzieła związane z św.Janem Pawłem II.

2.      Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo , Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki i zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.15 dzieci i dorosłych; na godzinę 17.45 młodzież i również dorosłych, w niedzielę o godz. 9.00; (dla wszystkich), Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00. Zaraz po nabożeństwie będzie popołudniowa Msza święta. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3.      Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „OTO JA, DOBRY I NAJSŁODSZY JEZU”, oraz za udział w „DRODZE KRZYŻOWEJ”, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie „GORZKICH ŻALI” oraz za odprawienie przynajmniej „TRZYDNIOWYCH REKOLEKCJI” można uzyskać odpust zupełny.

4.      Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana. Spowiedź  Wielkopostna będzie w czasie rekolekcji 19 marca 2024r. od godziny  09.00 do 17.00 z przerwami. Zapraszam.

5.      Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi O Misjonarz. Temat naszych rekolekcji: „ Maryja prowadzi nas do Jezusa i do nawrócenia”. ( Cudowny Medalik). Otoczmy naszego Misjonarza już dziś  modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

6.      Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.  AD GENTES – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

7.      Pragnę poinformować, że w  Środę Popielcową na składkę  na UKRAINĘ na potrzeby bliźnich zebrano: 2.750  złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że na stoliku z tyłu  kościoła znajduje się również skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych, CARITAS. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

  1. Fundacja na rzecz osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożenie daru a rzecz chorych dzieci w kwocie 12. 412  zł., 10 Euro Bóg zapłać.
  2. Siostra Teresa Sokołowska wraz z dziećmi z Grupy Misyjnej dziękuje za kolędę misyjną zebrała z dziećmi kwotę 3675 złotych i 10 euro. Bóg zapłać.

10.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla FILIPY: i zaofiarę 300 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla BRZYZEK, HUTA. Proszę o wykonanie prac  w poniedziałek i w sobotę od godziny 9.00.

11.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

12.  Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego , Niedzielę, gazety można wziąć za darmo.