Ogłoszenia 25-02-2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1.    W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.

2.    Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

3.    Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej o godz.16.30, oraz Mszy Świętej o godz. 17.00, o nawrócenie dla naszej Parafii i, aby Zmartwychwstały Chrystus zamieszkał  w naszych domach i w naszych sercach.

4.    Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy w Okresie Wielkiego Postu będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dla dorosłych i dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 14.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5.    Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od 17.03. 2024 do 20.03.2024 ( V Niedziela Wielkiego Postu). Nauki wygłosi dla nas O. MISJONARZ JACEK KUZIEL. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny będzie w Internecie i w przyszłą niedzielę na ulotce w kościele.

  1. Zainteresowani bierzmowaniem, powinni brać udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 17.45 i w Gorzkich Żalach w niedzielę o godzinie 14.00, maja również spotkanie w kościele we wtorek o godzinie 18.00.
  2. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

8.    W piątek 01 marca 2024  zapraszam Grupę  PORĘBAŃSKI RÓD  o poprowadzenie Drogi Krzyżowej o godzinie 16.15. 

  1. Składki w 3,4,5 niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach będą na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Ogłaszamy konkurs w Parafii na najpiękniejszą „PALMĘ WIELKANOCĄ” – 2024, który odbędzie się w niedzielę  palmową 24.03.2024 po sumie o godzinie 10.00.
  3. Każdy piątek przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
  4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszy Świętej, czy nabożeństwem w ciągu tygodnia ( 30 min.).

13. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i Gości na nabożeństwo do Świętego Szarbela Makhloufa i na modlitwy o uzdrowienie w środę 28.02.2024 o godzinie 16.30 . Zapraszamy.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”, „NIEDZIELĘ” i dla dzieci „PROMYCZEK DOBRA”;” MAŁY PROMYCZEK” I „STAŚ.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

16. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla BRZYZEK:  i za ofiarę 220 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedli:. MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY. ZA GRONIE. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w  sobotę o  godz. 9.00.

  1. Gazety można wziąć  za darmo z ławki , która znajduje się  z tyłu kościoła.