Ogłoszenia 03-03-2024

III Niedziela Wielkiego Postu

1.     W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.     Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.15 dla dzieci dorosłych; o 17.45 dla młodzieży i dorosłych ; dodatkowa droga krzyżowa w niedziele o godzinie 09.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00. W najbliższy piątek i w niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Klasa VI z  Siostrą Teresą Sokołowska..

3.     W piątek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 17.00.

4.     Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłan codziennie służy posługą w konfesjonale. ( spowiedź  święta rekolekcyjna dnia 19.03. 2024 od godz. 09.00 do 17.00).

5.     Serdecznie zapraszam młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu dojrzałości na spotkanie , które odbędą się w kościele dnia – 05.03.2024 o godz. 17.30.

6.     Zapraszam do liczniejszego udziału w mszach świętych i nabożeństwach w tygodniu. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 16.30, w sobotę Różaniec o godzinie 16.25. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00.

7.     Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją z palmami do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2024. Rozwiązanie  konkursu w dniu 24.03.2024 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie.

8.     W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa od Państwa Jani z Poręby Górnej, do naszego Kościoła. Zakończenie Drogi Krzyżowej na schodach naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

  1. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : MRAŁTY, GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE: Bóg zapłać za ofiarę 340 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla:BIAŁONIE I MISIURY. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

10.                       Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

11.                       Polecam prasę religijną która niech pogłębi naszą modlitwę i wiedzę religijną, oraz pomoże przeżyć jak najlepiej Wielki Post. Można ta prasę: „Gość Niedzielny”, „Niedzielę”.