Ogłoszenia 10-03-2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzieląLAETARE, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

2.      Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

3.      Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w GORZKICH ŻALACH, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w DRODZE KRZYŻOWEJ w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.15, dla młodzieży o godz. 17.45 i dla dorosłych o godz. 16.15 lub 17.45. w niedziele dodatkowo o godz. 9.00. W najbliższą niedziele w czasie Gorzkich Żali odbędzie się zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

4.      W sobotę 16.03.2024 rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. mgr Jacek KUZIEL Misjonarz.  W sobotę zapraszam na adorację która rozpoczyna nasze święte rekolekcje o godzinie 15.00, 16.15 różaniec święty fatimski – o dobre przeżycie świętych rekolekcji. Program rekolekcji świętych i Triduum Paschalnego jest podany w Internecie i w gablocie, można też sobie zabrać jeden ( dla całej rodziny) program do domu by wiedzieć co i kiedy odbywać się będzie w kościele. Niech Każdy z nas znajdzie  czas na modlitwę refleksję, wyciszenie wewnętrzne.

5.      W przyszłą niedzielę również rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii dla dzieci i młodzieży.

6.      Ogłaszam Konkurs na Najpiękniejszą, najwyższą, samodzielnie, wykonana nie kupiona palmę-  „Palma 2024”. Rozwiązanie  konkursu Parafialnego dnia 07.04.2024r. po Mszy św. o godzinie 10.00, jak również zostaną rozdane nagrody. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie dzieci.

7.      W środę, 13 marca przypadnie 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

8.      W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa z Poręby Górnej od państwa Janiów, do naszego Kościoła. Proszę grupy: OAZOWĄ i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE, MINISTRANTÓW o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece. Które zostawimy po drodze Krzyżowej na cmentarzu na grobach bliskich osób. Bardzo uprzejmie proszę naszych Drogich Strażaków o pomoc przy zabezpieczeniu Drogi Krzyżowej i kierowanie ruchem drogowym. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski.

9.      Również dzisiaj pod chórem odbywa się zbiórka na utrzymanie parafii i na prace remontowe ( mamy bowiem II niedzielę miesiąca marca). Proszę Radę Parafialną o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

10.  We wtorek o godzinie 15.00 zapraszam dzieci z klasy III na spotkanie do kościoła temat spotkania „SAKRAMENT POKUTY”

11.  Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: MISIURY I BIAŁONIE –i za ofiarę na kościoła 300 złotych. Proszę o sprzątanie naszego kościoła mieszkańców osiedla: CHLIPAŁY, KACZORY, JOPKI. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.