Ogłoszenia 17-03-2024

V Niedziela Wielkiego Postu

1.      Dziś – V niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniana Krzyży od dziś do Wielkiego Piątku włącznie na znak smutku z powodu śmierci Zbawiciela.

2.      W przyszłą niedzielę noszącą nazwę Niedzieli Palmowej, czyli Męki Pańskiej podczas Mszy świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświecenie palm i uroczyste wejście na rozpoczęcie każdej Mszy świętej, natomiast  o godzinie 09.50, przed sumą będzie poświęcenie palm i procesja z palmami dookoła kościoła

3.      Dziś zaraz po Mszy świętej o godzinie 8.00  będzie ostatnia droga krzyżowa w niedzielę.

4.      Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.

5.      We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz.  o godz. 8.00; 10.00 i 17.00 (jak w czasie rekolekcji).

6.      Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Proszę rodziców o pomoc , by przypominali dzieciom i naszej młodzieży, o rekolekcjach. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek  19.03.2024 od godziny 09.00 do 17.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

7.      Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym, wówczas będzie również składka na kwiaty do grobu Pana Jezusa;. Droga Krzyżowa w piątki w kościele o godz. 16.15 zapraszamy na nią serdecznie DZIECI ORAZ DOROSŁYCH, Dla MŁODZIEŻY DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 17.45;

8.  Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 19.III.2024 od godziny 9.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00) i od 15.00 do 17.30 ( przerwa od 16.00 do 16.30).

9.      W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od Państwa Janiów w Porębie Górnej o godzinie 17.00 i wyruszamy w  stronę kościoła. Proszę grupy: OAZOWĄ  i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. (Proszę ze sobą przynieś świece, które później można położyć na grobach naszych bliskich zmarłych).

10.  Spotkania: w czwartek 21 marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszam wszystkie grupy parafialne na spotkanie na plebanię, w celu omówienia nabożeństw: Drogi Krzyżowej i wielkiego Tygodnia. Proszę wszystkich przedstawicieli grup o obecność.

11.  Spotkanie przed Wielkim Tygodniem dla Lektorów i ministrantów OAZĘ i osoby pragnące uczestniczyć czynnie w liturgii, w sobotę 23.03.2024 o godzinie 14.00, dla ministrantów i kandydatów. Zapraszam.

12.  Jeszcze przez dwa tygodnie wieczorne Msze święte będą odprawiane o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 15.00. Od Niedzieli  7 kwietnia 2024 po zmianie czasu nastąpi zmiana godzin odprawianych Mszy świętych i będą odprawiane jak w okresie letnim, w niedzielę o godzinie 17.00 ( 15.00) w tygodniu o godzinie 18.00  ( 17.00). W niedzielę 31 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

13.  Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

14.  Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla CHLIPAŁY:  Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 340 złotych. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z osiedla: GWAŁTY , KURKI, HALAMY,  Proszę o sprzątanie w czwartek i w sobotę o godzinie 09.00.