Ogłoszenia 07-04-2024

II Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.      Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2.      Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.

3.      Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na „GODZINĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców. Msza święta wieczorna o godzinie 17.00.

4.      Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00.

5.      Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. We wtorek 09.04.2024 na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie wszystkich chętnych do podjęcia duchowej adopcji na Mszę świętą we wtorek zapraszam.

6.      W poniedziałek, 8 kwietnia, w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

7.      W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

8.      Zapraszam młodzież z klasy VIII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w środę po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, a młodzież z klasy VII zapraszam  w piątek o godzinie 18.30 również do Kościoła, dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam do kościoła w czwartek o godzinie 15.00. Rodziców dzieci z klasy III zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy świętej  o godzinie 18.00.

9.      Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. TAKI ROZKŁAD MSZY ŚW. BĘDZIE ODPRAWIANY AŻ DO PAŹDZIERNIKA 2024.

10.  Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

11.  Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

12.  Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

13.  W przyszłą niedzielę jako II danego miesiąca będzie można złoży ofiarę na potrzeby Parafii. Radę Parafialna proszę o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

14.  W przyszłą niedzielę 14.04.2024 zapraszam na spotkanie Rade Parafialną po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Spotkanie jest ważne.

15.  BUCHOLE, KOPAJDY, U ZOCHAR, BASTÓWKA, i za złożona ofiarę na kwiaty do kościoła 280 złotych. Bóg zapłać. Proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców : ZAPAŁY, w poniedziałek, i w sobotę o godzinie 9.00 rano. Bóg zapłać.

16.  Za tydzień 14.04.04.2024r. ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną i rozdanie nagród po Mszy świętej o godzinie: 10.00. Proszę o obecność dzieci .

17.  Informacje duszpasterskie kończymy życzeniami: Niech Chrystus Zmartwychwstały pomaga nam zwyciężać zło w sobie i w otaczającym nas świecie. Na radosne dalsze świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie błogosławieństwo.