Ogłoszenia 14-04-2024

III Niedziela Wielkanocna

1.      Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym  uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2.      Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3.      Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

4.      Zapraszam  we wtorek o godzinie 17.00 dzieci z klas III na spotkanie do kościoła na  spotkanie z Panem Zenonem naszym organistą  na przygotowanie do I Komunii świętej.

5.      Przypominam, że w tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi  23 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19.05.2024 o godzinie 10.00. I spowiedź w sobotę 18.05.2024r. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w dniu 26. 05.2024 o godzinie 10.00;

6.      Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

7.      Spotkania grup: w sobotę o godz. 13.00: ministranci, lektorzy, grupa OAZOWA, w piątek o godz. 18.00 ; Grupa Misyjna z siostrą Teresą o godz. 15.00;

8.      Zapraszam Rodziców klas: III, VI, VII, VIII i młodzież z klas: VI, VII, VIII na spotkanie z księdzem:

Ks. dr Jerzym Smoleniem, psychologiem, psychoonkologiem. Adiunktem na Katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalnej Akademii Ignatianum w Krakowie. Spotkanie będzie dotyczyło współczesnych uzależnień,  jak je u młodych ludzi rozpoznać , jak  walczyć z nimi. Jest to spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu , komunii dzieci, i bierzmowania. Spotkanie to odbędzie się w środę na Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00  i po niej. Jest to spotkanie bardzo ważne w związku zagrożenia coraz bardziej młodzieży i uzależnienia, od różnych rzeczy.

9.      Pragnę poinformować parafian,  że zakończyliśmy I część prac na cmentarzu dotyczącą alejek na cmentarzu, wszystko zależy czy będzie nas stać na zapłacenie za wykonaną pracę, i by rozpocząć dalszą część prac przy wykonaniu dalszych alejek, tak przy okazji proszę wszystkie osoby , które nie zapłaciły za wykonanie pomnika , aby to uczyniły w najbliższym czasie , pieniądze te są przeznaczone na wywóz śmieci i na wykonanie alejek.

10.  Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedla ZAPAŁY: ZAPAŁA Ewa; ZAPAŁA Zofia; ZAPAŁA Katarzyna; MISIURA Małgorzata; TROJAK Halina; RUSNAK Maria; CICHORCZYK Grażyna; DOMAGAŁA Małgorzata; CIECIURA Józefa; WOJTYŁA Teresa; ZAPAŁA Iwona i za złożona ofiarę 220 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie mieszkańców z osiedla CICHORZE; prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00. Bóg zapłać.

11. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej czy na remont cmentarza alejek  gaz, czy potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie dziś w niedzielę 14.04.2024r.  po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym spotkaniu.

12.  Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Warto pogłębiać  wiedzę religijną, prowadzącą do ściślejszej   więzi  z Panem Bogiem.

13.  Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.