Ogłoszenia 21-04-2024

IV Niedziela Wielkanocy

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1.     Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2.     Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3.     We wtorek w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz. 18.00.

4.     W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. To Także dzień imienin naszego Metropolity ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

5.     We wtorek zapraszamy Grupę O. Pio i sympatyków tej grupy  na Mszę świętą podczas której będziemy się modlić za naszych bliskich pracujących za granicą , po Mszy Świętej zapraszam  grupę O. Pio i ich sympatyków na co miesięczne spotkanie w  salce katechetycznej. Zapraszamy.

6.     Dzieci z klasy III komunijnej zapraszamy na próbę do kościoła we wtorek godz. 15.00. Młodzież  z klasy VIII w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7.     W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

8.     Informuję że w naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie będą o godzinie 17.30 w niedzielę o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Maryi.

9.     Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i Gości na nabożeństwo do Świętego Szarbela Makhloufa i na modlitwy o uzdrowienie tj. w niedzielę 28.04.2024 o godzinie 17.00 . Zapraszamy, będzie można otrzymać po nabożeństwie błog  i ucałowanie relikwii  św. Szarbela.

10.                       Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: osiedla CICHORZE: oraz za złożoną ofiarę 240 złotych na kościół. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie  Rodziny z osiedla LUBERDY  w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rano . Bóg zapłać za sprzątanie w naszym kościele.