Ogłoszenia 28-04-2024

V Niedziela Wielkanocy  28.IV.2024r.

1.     Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2.     Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa. Jak również przeżywamy dzień męczeństwa duchowieństwa  polskiego w czasie II wojny światowej ( od roku 2002 przez Episkopat Polski).

3.     Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej którą celebrujemy w naszym kościele codziennie  o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, a w niedzielę o godz. 16.30, módlmy się  także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Gorąco zachęcam, wszystkich  do tej pięknej modlitwy, za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, w intencji o powołania  kapłańskie i w intencji o dobre urodzaje, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4.     Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godzinie 17.00.

5.     Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie naszej Flagi Narodowej na te trzy dni świąteczne. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6.     W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 08.00; 10.00; ( Msza Święta za Ojczyznę naszą) i o 17.00. W tym dniu z powodu Uroczystości niema postu czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

8.     Spowiedź przed I piątkiem w środę 1.05. i w czwartek 2.05. od godziny 15.00 do 17.30, do chorych udamy się wyjątkowo w czwartek 02.05.2024 r. od godziny 9.00.

9.     W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa fatimskiego o godz. 17.00.

10. 05.05. 2024r. o godzinie 17.00 zapraszam do kościoła naszych Drogich Strażaków, będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i ich rodzin z okazji Św. Floriana Patrona Strażaków.

11. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla: LUBERDY, i  za ofiarę 240 zł. na potrzeby  kościołaProszę o sprzątanie w nadchodzącym tygodniu z osiedla: STRÓŻE Z PRZEDSZKOLEM od szkoły;