Ogłoszenia 05-05-2024

VI Niedziela Wielkanocy

1.      Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2.      Dzisiaj I Niedziela Miesiąca maja zaraz po mszy świętej o godzinie 8.00 zmianka tajemnic Różańca świętego , spotkanie na modlitwa Grup Różańcowych.

3.      Jutro w poniedziałek msza święta będzie odprawiona o godzinie 18.00,  wieczorem,  nabożeństwo Majowe, o godzinie 17.30.

4.      Od jutrzejszego poniedziałku, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

5.      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak
w każdą niedzielę.

6.      Dnia 13 maja 2024 ( poniedziałek) w naszej Parafii odbywać się będzie odpust Parafialny. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA, procesja Fatimska dookoła Kościoła z rozważaniami Różańcowymi będzie o godzinie 18.00. Zapraszam Panów w strojach góralskich do Niesienia Figury proszę o zgłoszeni chętnych do zakrystii. Zapraszam Panie w strojach do niesienia Relikwii : O. Pio; Jana Pawła II, Franciszka i HiacyntyProszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowania sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych  o niesienie różańca, dziewczynki z grupy misyjnej o niesienie figurki Pana Jezusa, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty. Proszę również Porębiański Ród o oprawę muzyczna dla naszej uroczystości. Panów z Rady Parafialnej i Strażaków do oraz Związek Podhalański niesienia baldachimu. Dołóżmy starań, aby ta uroczystość przebiegała w religijnej atmosferze. Zapraszam do przyjścia w strojach regionalnych, i przynieść ze sobą świece na procesję wokół kościoła.

PRZEBIEGODPUSTU W NASZEJ PARAFII : godzina 17. 00 – wystawienie i litania do Matki Bożej , suplikacje  godzina 17.30 Koncert Maryjny w wykonaniu Zespołu ZBURCZ z Tarnopola , o godzinie 18.00 Uroczysta Msza  święta Odpustowa,  po Mszy świętej procesja pokutna Fatimska: rozważanie Różańca świętego cz. I  w Kościele i procesja wokół Kościoła. Po Procesji Te Deum  i ucałowanie relikwii Św. Franciszka i Hiacynty dzieci z Portugalii. Mszę świętą odprawi i wygłosi słowo Boże   ks. Kanonik ks.  Dziekan Jerzy Raźny.

7.      Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

8.      We wtorek o godzinie 16.00 odbędzie się próba dzieci z klas III Podstawówki (Komunijne) , a w środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się próba młodzież z klas VIII.

9.      We wtorek o godzinie 19.00, będzie odprawiona Msza święta w Koninkach Podziękowanie za otrzymane wszelkie łaski.

10.  Za tydzień druga niedziela miesiąca Panowie i Panie z Rady parafialnej będą zbierać w przedsionku  kościoła ofiary na utrzymanie naszego  kościoła, na remonty, prąd, gaz.

11.  Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

12.  Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla: PRZEDSZKOLE I  STRÓŻE: Bóg zapałać za ofiarę 260 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z o