Ogłoszenia 12-05-2024

VII Niedziela Wielkanocy

1.    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.    Jutro w naszej wspólnocie Parafialnej przeżywamy Odpust Parafialny  – Matki Bożej Fatimskiej. Sumie Odpustowej o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie i wygłosi homilię Ks. Prałat mgr Jerzy Rażny, RM. Zaraz po Mszy Świętej będzie wystawieni i Różaniec Fatimski w kościele, a potem procesja wokół kościoła. Zapraszam Parafian, Gości na tą uroczystość Maryjną. Po Mszy świętej odśpiewamy Te Deum  i ucałujemy relikwie Świętych dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty.

3.    W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

4.    Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5.    Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

6.    Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Starajmy się również  wieczorem gromadzić się przy kapliczkach w naszej parafii.

7.    Dzisiaj w Krakowie jest Procesja  Świętego Stanisława Biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę gdzie zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.

8.    We wtorek, środę, czwartek 14, 15 16.05.2024 zapraszam dzieci z klasy Komunijnej na spotkanie o godzinie 15.00 do Kościoła.

9.    W czwartek z powodu sprzątania kościoła nie ma Adoracji , będzie w poniedziałek od godziny 15.00,

10. We wtorek o godzinie 07.00 odprawiona zostanie Msza święta za młodzież z klasy VIII , która rozpoczyna egzaminy  podsumowujące szkołę podstawową, zapraszam samą młodziej rodziców, oraz całą ich rodzinę na modlitwę za Nich by jak najlepiej zdali egzaminy i dostali się do jak najlepszych szkół średnich.

11. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, tak zwane Zielone Świątki, natomiast 26 maja UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( kończy się  okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

12. W sobotę 18.05.2024 o godzinie 09.00 będzie spowiedź święta dla dzieci z klasy III i ich rodziców i rodzeństwa  i ch rodzin. ( będzie spowiadał również ks. Łukasz)

13.  Bardzo uprzejmie proszę, aby w  niedzielę 19.05.2024 kiedy odbywać się będzie I Komunia święta, o godzinie 10.00 proszę wszystkie osoby , które nie mają dzieci do Komunii o przyjście wyjątkowo w tą niedzielę na inna Mszę Świętą, by zostawić możliwość uczestniczenia dzieciom rodzicom, i ich Gościom.

14.  Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

15.  Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla  PORĘBSCY CZ.  IBóg zapłać za złożona ofiarę 1860 złotych na środki czystości do utrzymania kościoła. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu proszę Rodziców z klasy III. Pracę proszę wykonać w ustalonym z rodzicami  terminie. Bóg zapłać Rodzicom dzieci z klasy III i Panu Czesławowi ( cmentarz), którzy wykosili trawę wokół kościoła, na odpust parafialny.  Bóg Wam zapłać.