Ogłoszenia 19-05-2024

VIII Niedziela Wielkanocna

1.    Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2.    Dziś można otrzymać Odpust Zupełny za pobożne odśpiewanie, bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

3.    Pragnę podziękować wszystkim , którzy przygotowali Odpust w naszej Parafii: Dzieciom sypiącym kwiaty , dzwoniącym na dzwoneczkach, ministrantom, lektorom , Panu Organiście Zenonowi, Szafarzom Eucharystii, Pocztom Sztandarowym Strażakom  ( całej Drużynie) , Związkowi Podhalan Zespołowi ZBRUCZ z Tarnopola, i wszystkim , którzy przyszli na ta Uroczystość, oraz za stroje góralskie. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać , zapraszam na 13 czerwca ( w czwartek ) na kolejne spotkanie z Maryją.

4.    W poniedziałek, 20 maja 2024 (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta o godzinie 18.00 ( nie ma Mszy świętej rano), a przed mszą świętą nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.

5.    W czwartek przypada obchodzone od 11 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.    W niedzielę 26.05.2024 zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8.    Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 16.30. Zapraszam na majówki również przy kapliczkach wieczorem.

9.    Zapraszam dzieci z Komunijne na biały tydzień na litanie i mszę świętą codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30.

10. We wtorek zapraszam na spotkanie dzieci i rodziców z klasy IV na godzinę 18.30. Spotkanie dotyczy rocznicy I Komunii Świętej.

11.  Spowiedź święta przed Rocznicą  Komunia świętą dla dzieci i rodziców, gości będzie  w sobotę    25 maja 2024 od godz. 09.00 do 11.00, będzie dwóch księży spowiadać, prosimy  skorzystać z ich posługi. Rocznica odbędzie się 26.05. 2024 o godzinie 10.00.

12. Dnia 4 06.2024 o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej Parafii Sakrament Bierzmowania, który udzieli naszej młodzieży ks. bp. Janusz Mastalski. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00, tylko o godzinie 17.00. Zapraszam klasy VIII na spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

13. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy w tym roku na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:

Ø Ołtarz pierwszy – przy domu Państwa DOMAŃSKICH – RUSNAKI, MOŚCISKA, MOSCISKA  NOWE DOMY; KOZYRY, MALARZE;

Ø Ołtarz drugi – przy domu Państwa TRAMÓW – CHYBY, NOWINA, OSTRA, BRZYZEK

Ø Ołtarz trzeci – przy domu Państwa SATER – ZAPAŁY, LUBERDY CICHORZE, BUCHOLE;

Ø Ołtarz czwarty – przy domu Państwa BURNUSÓW –  STRÓŻE, NOWA WIEŚ, PAŃSKIE,

Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami, oraz o asysty do niesienia figur w BOŻE CIAŁO dnia 30.05.2024 i w Oktawie Bożego Ciała:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla GWAŁTY, JOPKI , CHLIPAŁY,  HALAMY, KURKI; Figura Niepokalana Maryja  osiedla KACIKI, POREBSCY, NOWA WIEŚ, PANSKIE, MORGISTARMACHY  Serce Pana Jezusa OSIEDLA: TRAMY, KACZORÓWKA, MRAŁTY,  GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE, FILIPY;  Małą figurkę Maryi Fatimskiej MŁODZIEŻ BIERZMOWANA, Dzieciatko Jezus GRUPA MISYJNA, Zapraszam w czasie Oktawy Bożego Ciała dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia Panów STRAŻAKÓW I GÓRALI  do niesienia baldachimu, oraz chorągwi, proszę uprzejmie chętnych do kierowania ruchem drogowym w czasie procesji o zgłoszenie się do dnia 22.05.2024 o godzinie 19.00, oraz wszystkich zaangażowanych przy Bożym Ciele na spotkanie w celu omówienia procesji i Mszy świętej, na plebanię .

14. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

15. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i wokół kościoła rodzinom Dzieci                        I Komunijnym. Prosimy, aby w tym tygodniu, Kościół, jak i teren wokół kościoła na tę uroczystość Rocznicy I Komunii świętej przygotowali i wysprzątali rodzice klasy IV Rocznicowej . Prosimy wysprzątać parking, chodnik wokół kościoła, schody, a także wykosić trawę, umyć cały kościół.

16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.