Ogłoszenia 26-05-2024

 Niedziela Zwykła

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2.    W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

  1. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy w tym roku na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:

Ø  Ołtarz pierwszy – przy domu Państwa DOMAŃSKICH – RUSNAKI, MOŚCISKA, MOSCISKA  NOWE DOMY; KOZYRY, MALARZE;

Ø  Ołtarz drugi – przy domu Państwa TRAMÓW – CHYBY, NOWINA, OSTRA, BRZYZEK

Ø  Ołtarz trzeci – przy domu Państwa SATER – ZAPAŁY, LUBERDY CICHORZE, BUCHOLE;

Ø  Ołtarz czwarty – przy domu Państwa BURNUSÓW –  STRÓŻE, NOWA WIEŚ, PAŃSKIE,

Proszę o przygotowanie figur ozdobienie kwiatami, oraz o asysty do niesienia figur w BOŻE CIAŁO dnia 30.05.2024 i w Oktawie Bożego Ciała:  Figura duża Matki Bożej Fatimskiej osiedla GWAŁTY, JOPKI , CHLIPAŁY,  HALAMY, KURKI; Figura Niepokalana Maryja  osiedla KACIKI, POREBSCY, NOWA WIEŚ, PANSKIE, MORGISTARMACHY  Serce Pana Jezusa OSIEDLA: TRAMY, KACZORÓWKA, MRAŁTY,  GĄSIORY, SŁOMIANY, ZA GRONIE, FILIPY;  Małą figurkę Maryi Fatimskiej MŁODZIEŻ BIERZMOWANA, Dzieciatko Jezus GRUPA MISYJNA, Zapraszam w czasie Oktawy Bożego Ciała Panów STRAŻAKÓW I GÓRALI  do niesienia baldachimu, oraz chorągwi, proszę uprzejmie chętnych do kierowania ruchem drogowym w czasie procesji. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Proszę uprzejmie  Porębiański Ród o śpiew w czasie  uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

3.    Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie od piątku do Piątku o godz. 17.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie ok godziny 17.30 procesja , podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4.   Przypominam, że w czerwcu codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godzinie 16.30,  na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam.

5.   Przypominam , że Msze św. w miesiącu czerwcu odprawiane są o godzinie 18.00 w poniedziałek i czwartek dodatkowo rano o godz. 7.00. Spowiadam zawsze  pół godziny przed każdą Mszą św.  Kancelaria czynna od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych w poniedziałek i czwartek po Mszy św. poranne do godz. 7.00. W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.15, w czwartek całodzienna adoracja w kaplicy od 7.30 do 18.00, w piątek o 17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę o godz. 17.25, różaniec w intencji naszej parafii, można przynosić  na kartkach zapisane prośby w intencjach których odmówimy różaniec.

6.   We wtorek zapraszam Rodziców uczniów klas VIII na spotkanie przed bierzmowaniem na godzinę 18.30,do kościoła,  natomiast młodzież zapraszam na godzinie 19.00, będzie to próba przed bierzmowaniem.

7.   W sobotę na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

8.   W dniu wczorajszym wyświęcono 13  księży dla diecezji Krakowskiej  Polecam Ich Waszym modlitwom.

  1. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom  Dzieci Które maja Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu parafian z osiedla PORĘBSCY CZ. II  od Państwa Walencik do Pani  Jania;Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

10.            Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która znajduje się z tyłu kościoła na ławce.