Ogłoszenia 02-06-2024

IX Niedziela Zwykła

1.     Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2.     Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3.     Zapraszam Całą Parafię na bierzmowanie dnia 04.06.2024 o godzinie 17.00 w imieniu Rodziców młodzieży i własnym. Sakramentu Udzieli Ks. Bp. Janusz Mastalski.

4.     W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.30 , w niedziele o godz. 16.30.

5.     Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała, o godzinie 17.15 śpiewamy Nieszpory z Uroczystości Ciała I Krwi Pańskiej, a ok godziny 17.30 będzie procesja wokół kościoła  w zależności od pogody. Po Mszy św. w czwartek będzie  błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

6.     W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00 i o 18.00, wcześnie o godzinie 17.30 odbędzie się procesja i ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.     W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna, będzie uroczyste Nabożeństwo o godzinie 17.00. Zapraszamy.

8.     Dziękuję za udział, zaangażowanie w procesję Bożego Ciała całej naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym chłopcom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, strażakom, góralom za niesienie baldachimu i chorągwi; Panom Szafarzom, Siostrze Teresie, a przede wszystkim wam, drodzy, za waszą obecność. Osobno dziękuje wszystkim osiedlom , które ubrały feretrony i za noszenie ich w czasie procesji w Oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim.

9.     Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla PORĘBSCY CZ.II: Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 220 złotych. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziców młodzieży  i sama młodzież, która idzie do Bierzmowania. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.