Ogłoszenia 08-06-2024

X Niedziela Zwykła

1.     Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2.     W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30, a  w niedziele o godzinie 16.30.

3.     Zapraszam młodzież z klasy VIII i Rodziców na zakończenie przygotowania do Sakramentu Dojrzałości w środę na Mszę Świętą o godzinie 18.00, a po niej na spotkanie w kościele.

4.     We czwartek 13.06.2024 przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedliCHLIPAŁY, MISIURY, BIAŁONIE, GWAŁTY, HALAMY. Proszę Panów do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, zapraszam  Nadzwyczajnych Szafarzy,  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

5.     Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zakończenie dla dzieci z przedszkola będzie dnia 18.06.2024 o godz. 09.00 w kościele; natomiast w szkole będą mieć zakończenie w piątek 21.06.2024 o godz. 8.00 rano, a potem mają zakończenie w szkole.

6.     Dzisiaj mamy II niedzielę miesiąca czerwca będzie można złożyć pod chórem u Państwa z Rady Parafialnej ofiarę na cmentarz i remonty w naszym kościele i na prąd i gaz. Za wszelkie ofiary na rzecz kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.

7.     Pragnę poinformować  Parafian i zainteresowanych, że wyjątkowo w piątek ( 14.06. 2024) ze względu na pielgrzymkę do Ludźmierza i na Bachledówkę dzieci z klasy III, Msza Święta zostanie odprawiona rano o 7.00, nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00.

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9.     Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni RODZICOM i MŁODZIEŻY która przyjęła SAKRAMENT BIERZMOWANIA. Bóg zapłać. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli PAŃSKIE, GPN PARK, NOWA WIEŚ. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00. Bóg zapłać tym osobom . którzy wykosili trawę wokół kościoła Bóg Wam zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.