Ogłoszenia 16-06-2024

XII Niedziela Zwykła

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele oprócz niedzieli ( w niedzielę: o 16.30 ) zawsze przed Mszą świętą wieczorną ( 17.30) ,  będzie wystawienie Pana Jezusa  i odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, zakończymy błog. Najświętszym Sakramentem. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego.Zapraszamy.
  2. Dziękujemy wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty dzwoniącym ,  I Komunijnym i  Rodzicom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Szafarzom, noszącym , baldachim za ubranie Matki Bożej Fatimskiej i Jej niesienie w procesji i wszystkim uczestniczącym w procesji Matki Bożej  Fatimskiej  13 VI. Zapraszam już dziś na 13 lipca ( sobota) na godz. 18.00.
  3. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Fatimskiej o godz.: 17.00, a potem nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30. W czwartek zapraszam na całodzienną adoracje Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Piątek 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania 17.30, w sobotę 17.00 Różaniec za Parafię i litania o godzinie 17.30.Zapraszamy.
  4. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci z przedszkola będzie w Kościele dnia  18.06.2024  o godzinie 9.00. Po Mszy świętej Siostra rozda dyplomiki uczęszczania na katechizację. Zakończenie roku szkolnego w piątek 21.06.2024 o godzinie 08.00. W szkole będzie rozdanie świadectw o godzinie 9.00. ( Wszystkie klasy).
  5. W niedzielę 23.06.2024r. przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  6. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli PAŃSKIE, GPN PARK, NOWA WIEŚ : oraz za złożona ofiarę 300 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla:. Morgi, Kaciki, Porębscy cz. III – od Pani Dawiec do  Pani Woźniak; Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

7.    Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można zabrać ze stolika za darmo przy wejściu do  kościoła.